Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Солдатів вермахта “годували” наркотиками?

У світі науки 5498 переглядів

Опубліковано - 4.04.2011 15:52 | Всі новини | Версія для друку

Солдатів вермахта “годували” наркотиками?
Солдатів вермахта “годували” наркотиками?
Історики розкрили справжню “секретну зброю” Адольфа Гітлера: під час Другої світової війни Третій рейх перетворював нацистських солдатів на “бойові машини” за допомогою наркотичної речовини первітін (більше відомої як “винт”).

Саме під впливом цих таблеток на основі метамфетаміну німці громили Польщу, Нідерланди, Бельгію і Францію. За даними дослідження, проведеного Асоціацією німецьких лікарів, з 1939 по 1945 рік солдатам вермахту було видано близько 200 мільйонів таблеток первітіну.

Але на цьому нацисти не зупинилися. Вони також розробили стимулятор на основі первітіну і кокаїну для своїх бійців передової лінії фронту. Препарат під робочою назвою D-IX проходив випробування на в'язнях концтаборів.

Ув'язненим давали наркотик, вішали на спину 25-кілограмові рюкзаки і змушували проходити без відпочинку по 110 кілометрів, щоб перевірити, як таблетки вплинуть на людську витривалість.

"Ідея була в тому, щоб перетворити звичайних солдатів, моряків та льотчиків на роботів, наділених надлюдськими здібностями", - розповів німецький кримінолог Вольф Кемпер, автор книги про застосування наркотиків у Третьому рейху.

"Це було останньою зброєю Гітлера, щоб виграти війну, яку він вже давно програв", - вважає він.

Первітін допомагав солдатам витримувати навантаження, марш-кидки і воювати навіть у вкрай суворих умовах.

Відповідав за проект Отто Ранке, військовий лікар і директор Інституту загальної та оборонної фізіології при Академії військової медицини в Берліні. У керівництві Третього рейху не звертали уваги на "незначні" недоліки плану - багато солдатів "підсаджувалися" на таблетки і поступово перетворювалися з "суперменів" на ні на що не здатних наркоманів. І це при тому, що гітлерівська пропаганда твердила про важливість здорового способу життя й утримання від алкоголю і тютюну для збереження чистоти і сили арійської раси.

Від “Аратти”: звикання до наркотиків, тобто, наркоманія, має очевидну ознаку: якщо наркоман не вживатиме "зілля" - в нього починається "ломка", тобто, інтоксикація, яка може спричинити смерть хворого.

Наразі нам не вдалося знайти документальних джерел, які б підтверджували факти масової загибелі солдат і офіцерів вермахту і СС, що потрапили у полон, саме внаслідок такої інтоксикації.

Тим більше, якби такі випадки мали місце - то гарантовано були б "роздуті" до неймовірності радянською пропагандистською машиною.

Однак, саме німецьких окупантів-наркоманів немає а ні у мемуарах полководців Другої світової, а ні у літературних творах, а ні у відомих працях істориків.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, котрий сприймає свою історію очима сусідів”
Фрідріх Ніцше

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.