Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На супутнику Юпітера виявили море з лави

У світі науки 5306 переглядів

Опубліковано - 13.05.2011 16:09 | Всі новини | Версія для друку

На супутнику Юпітера виявили море з лави
На супутнику Юпітера виявили море з лави
Співробітники Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, Санта-Круса і Університету штату Мічиган знайшли нове пояснення феномена постійно діючих вулканів на супутнику Юпітера Іо.

Як повідомляє представник Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадіні, астрономи виявили під поверхнею супутника величезний шар лави в розплавленому і напіврозплавленому стані, до складу якої входить особлива магматична порода, що зустрічається на Землі і здатна накопичувати й передавати електричний струм. Він у значних кількостях здатний живити розплавленою лавою численні вулкани Іо.

Він також зазначає, що наявність підземного моря лави, що досягає товщини більш 50 км, встановлено вперше. Іо є найбільш вулканічно активним тілом Сонячної системи: назовні супутника щорічно виплескується у 100 разів більше лави, ніж з усіх вулканів Землі разом узятих. Варто зазначити, що вулкани супутника Юпітера рівномірно розподілені по всій його поверхні.

"Ми нарешті зрозуміли, звідки береться лава. Виявляється, що Іо постійно подає в магнітне поле Юпітера сильний сигнал, що свідчить про наявність розплавленої або напіврозплавленої породи глибоко під поверхнею", - пояснив Крішан Кхурана із Каліфорнійського університету.

Вчені припускають, що мільярди років тому на нашій планеті і Місяці існували такі ж моря лави, які з часом остигли. У разі якщо ця гіпотеза вірна, вулканізм супутника Юпітера ілюструє картину того, що відбувалося на Землі в початковому етапі її еволюції.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вченим вдалося зафіксувати дощі на екваторі Титану - шостого супутника Сатурна і єдиного, крім Землі, об'єкта Сонячної системи, на якому також є погодні цикли.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Почуття єдності нації неможливе без поваги до себе…”
Гарріет Бічер-Стоу

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.