Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Фісташки та вишні незабаром стануть рідкістю

У світі науки 5166 переглядів

Опубліковано - 1.06.2011 14:19 | Всі новини | Версія для друку

Фісташки та вишні незабаром стануть рідкістю
Фісташки та вишні незабаром стануть рідкістю
Глобальне потепління і інші зміни клімату можуть істотно знизити врожаї фруктів, ягід і горіхів. Особливо це стосується фісташок і вишні.

Дослідження Світового агролісоводницького центра показало, що вплив глобального потепління на виробництво фруктів і горіхів виявиться досить значним навіть в тому випадку, якщо світова спільнота вживе заходів зі скорочення викидів вуглекислого газу.

Як повідомляється, деревам в середніх широтах потрібен щорічний холодний період, щоб вони могли зростати по весні; підвищення атмосферних температур створює для цих регіонів велику проблему, оскільки зими стають все більш теплими.

Найбільше від змін клімату, за прогнозами експертів, постраждають фруктові і горіхові посадки в Каліфорнії, на південно-сході Сполучених Штатів, в китайській провінції Юньнань, а також на півдні і південному заході Австралії.

У число регіонів, в яких вже почали забувати про холодні або хоча б прохолодні зими, потрапили Ізраїль, Марокко, Туніс та район Кейп в Південній Африці. Через занадто теплі зимові місяці там страждають врожаї фісташок, волоських горіхів, вишні і персиків.

Дослідники вважають, що фермери, які роблять довгострокові інвестиції, повинні усвідомити: фрукти та горіхи більш уразливі, ніж багато інших культур.

Економічний вплив кліматичних змін буде залежати від того, яке рішення приймуть зараз сільгоспвиробники. Якщо вони переключаться на вирощування таких сортів, які стійкі до майбутніх кліматичних умов, але в яких немає потреби зараз, вплив глобального потепління на фруктові і горіхові ринки мінімізується.

Нагадаємо, викиди вуглекислого газу в 2010 року побили всі попередні рекорди і склали 30,6 гігатонн.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ніколи не виживе той народ, котрий сприймає свою історію очима сусідів”
Фрідріх Ніцше

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.