Аратта - На головну

21 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Захід застерігає Київ від переслідувань опозиції

Світ навколо нас 4490 переглядів

Опубліковано - 8.06.2011 19:31 | Всі новини | Версія для друку

Захід застерігає Київ від переслідувань опозиції
Захід застерігає Київ від переслідувань опозиції
Парламентська Асамблея НАТО і кілька депутатських груп Європарламенту виступили з різкою критикою фактів, які, на їхню думку, доводять переслідування опозиційних політиків в Україні.

НАТО оприлюднило доповідь, в якій висловлюється стурбованість розвитком подій в Україні. Європарламент 9 червня проведе слухання, присвячені кримінальному переслідуванню української опозиції.

У Партії регіонів заявляють про "політичні інтриги"

Критика Заходу викликала не менш різку реакцію представників українських провладних сил.

Заступник голови фракції Партії регіонів Вадим Колісниченко в інтерв’ю Бі-Бі-Сі назвав звинувачення Заходу політичними інтригами, сказавши, що у справі, зокрема, Юлії Тимошенко і інших опозиціонерів може розібратися лише слідчий, а не Європарламент.

’’Аргументи беруться зі слів самої Тимошенко. А як може Європарламент розібратися – це кримінальна справа чи політичне переслідування? Це тиск на правосуддя. Він спрямований проти боротьби з корупцією.’’

Пан Колісниченко також наводить приклади арешту представників нинішньої влади і відкидає можливість політичної ізоляції Януковича з боку Заходу, оскільки у випадку ізоляції, за його словами, стане зрозуміло, що діють подвійні стандарти.

Регіонал переконаний, що представники опозиції можуть звернутися до Європейського суду в разі, якщо вони будуть незадоволені рішенням українського правосуддя.

Попередження для української влади

Разом з тим чимало аналітиків переконані, що нинішні дії Заходу є невипадковими і є попередженням вже на офіційному рівні української влади.

Директор Центру прикладних політичних досліджень ’’Пента’’ Володимир Фесенко сказав Бі-Бі-Сі, що офіційні застереження полягають в тому, що не можна переступати певний рубікон у ставленні до опозиції.

’’Не можна переводити конфлікт з опозицією в площину кримінальних справ і політичних переслідувань. Не можна переступати ’’червону лінію’’, оскільки це може призвести до кризи у взаєминах із Заходом.’’

Аналітик припускає, що в нинішній ситуації може виникнути варіант м’якої дипломатичної ізоляції, якщо буде здійснено арешт Тимошенко, або буде жорсткий каральний вирок щодо Луценка.

Білоруський варіант, вважає пан Фесенко, може виникнути у тому випадку, коли влада буде застосовувати проти опозиції і масових протестів жорстку силу.

Експерт нагадує, що ціннісні засади західної демократії не дозволяють спокійно реагувати, коли правлячі режими на Близькому Сході і в Північній Африці застосовують силу проти свого народу.

’’Якщо українська влада буде діяти, як Лукашенко після виборів, тоді з боку Заходу будуть жорсткі санкції, -’’ каже Володимир Фесенко.

Аналітики також твердять, що ’’червоною лінією’’ для Заходу може бути фальсифікація наступних парламентських виборів.

НАТО стурбоване. Європарламент теж?

Напередодні сайт Парламентської асамблеї НАТО розмістив доповідь, в якій зазначається, що найбільш тривожним розвитком подій в Україні є порушення кримінальних справ проти великої кількості представників опозиції.

’’Аргумент, що судові позови проти політиків є результатом боротьби з корупцією, нівелюється тим фактом, що ці дії відбуваються виключно проти опозиції,’’- йдеться в доповіді.

У документі міститься попередження, що євроатлантичне співтовариство має подвоїти зусилля для підтримки демократичних процесів в Україні у цей критичний час, нагадуючи, що, приміром, авторитетна організація ’’Freedom House’’ понизила статус України з ’’вільної’’ до ’’частково вільної’’ країни.

У документі також припускається, що порушення справи, зокрема, проти екс-президента Кучми є результатом розколу між колишніми союзниками.

Водночас 4 депутатські групи Європарламенту підготували проекти резолюцій, в яких висловлюється стурбованість щодо збільшення випадків вибіркового переслідування представників опозиції в Україні.

Документи розглядатимуться 9 червня у Страсбурзі на засіданні Європарламенту під час слухань ’’Справи Юлії Тимошенко і інших членів колишнього уряду.’’
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.