Аратта - На головну

16 липня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Податковий кодекс примушує банкірів до протиправних дій?

Пістолетне право 4369 переглядів

Опубліковано - 20.06.2011 10:46 | Всі новини | Версія для друку

Податковий кодекс примушує банкірів до протиправних дій?
Податковий кодекс примушує банкірів до протиправних дій?
Новий Податковий кодекс зобов’язує українські банки виконувати невластиві їм контрольні функції. Асоціація українських банків вимагає виключити пункти, які суперечать принципам банківської діяльності.

Суперечку викликає пункт п.69.6 ст.69 Податкового кодексу, який зобов’язує банки надсилати податковим органам інформацію про відкриття або закриття рахунків юридичним особам чи самозайнятим фізособам. Також банк самостійно має перевіряти реєстрацію фізичних осіб підприємців при відкритті депозитних чи карткових рахунків. Невиконання цих правил карається суттєвими штрафними санкціями.

В Асоціації переконані, що такі контролюючі функції є неправомірними і суперечать принципам банківської діяльності. Тим паче, що банківські установи самі є суб’єктами підприємницької діяльності і не можуть здійснювати контроль, йдеться у заяві.

По суті - нічого нового

Завідувач кафедри банківської справи Львівського інституту банківської справи, професор Ростислав Слав‘юк у коментарі Deutsche Welle зауважив, що в тій чи іншій мірі, у своїх інтересах, банки все одно здійснюють такий контроль, вивчаючи діяльність своїх клієнтів, але досі це не було виписано в документі. А от надання інформації до контролюючих органів про рахунки клієнтів прописано ще з 1991 року, щоправда, далеко не всі банки це виконували і доводили свою правоту у судах, каже експерт.

Він не вважає, що зобов’язання, виписані у кодексі, несуть загрозу і перетворять банки у контролюючі органи. Банки завжди керуватимуться власними інтересами, вони можуть захистити важливого для них клієнта і відстояти свою позицію, керуючись Законом «Про банки і банківську діяльність», пояснює Слав‘юк.

Водночас він припускає, що ці податкові норми спрямовано на те, аби зробити банки частково відповідальними за негативні процеси в країні з відмивання грошей, отриманих незаконним шляхом. Хоча, каже професор, нині понад 90 відсотків такої інформації надають саме банки.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Пістолетне право»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.