Аратта - На головну

21 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Європі з’явився “бензиновий туризм”

Світ навколо нас 4493 перегляди

Опубліковано - 27.06.2011 12:30 | Всі новини | Версія для друку

У Європі з’явився “бензиновий туризм”
У Європі з’явився “бензиновий туризм”
75 відсотків бензину, яким заправляються водії у Люксембурзі, вивозиться за кордон - до Франції, Бельгії та ФРН.

Завдяки низькому податку на пальне "Бензиновий туризм" перетворився тут на вигідну індустрію.

У невеличкому селищі Вассербілліг машини гудять так немовби на 5-му авеню в Нью-Йорку. Втім, більшість водіїв приїхали сюди зовсім не для того, щоб милуватися місцевими краєвидами. Селище розташоване на самісінькому кордоні з Німеччиною. Отже більшість мандрівників прибули сюди з цілком конкретним завданням. "Це справді виходить вигідно. Тим більше, що я все одно подорожую на вихідних, а заправляючись тут ще й поєдную корисне з приємним", - пояснює один з німецьких водіїв.

Мер незадоволений

У люксембурзькому містечку вже збагнули великий потенціал бензинового бізнесу. Тут розташовано вже 11 бензозаправок і це, вочевидь, ще не межа. Одначе селищний голова Густ Стефанетті "бензиновим гостям" не дуже радий. "У нас тут страшний автомобільний рух і це не завжди приємно. Постійно стоїть шум і мешканці, звичайно, цим не дуже задоволені", - пояснює він.

Одначе заробляють на цьому не лише власники автозаправок, але й місцеві магазини, ресторани та кафе. Більшість "бензинових туристів" все ж зупиняються на годину чи дві в місті і не проти легкого обіду чи кави з тістечком. За дешевшим бензином, ціна якого 1 євро 15 центів (на 30 центів дешевше, ніж у Німеччині) приїздять сюди і великі фури, а також туристичні автобуси. Тим не менше, як довго триватиме цей "паливний рай" ніхто сказати не може.

Критика з Брюсселя

У Єврокомісії ситуацією вкрай незадоволені, побоюючись за шкоду довкіллю. Тож Брюссель вже неодноразово закликав уряд Люксембурга підвищити ціни на бензин. Водночас власник однієї з автозаправок вважає, що Єврокомісії доведеться компенсувати потенційні збитки. "В принципі Люксембург добре на цьому заробляє. Навіть з низькою ціною, просто за рахунок кількості. Якщо це заберуть - ЄС матиме якось це компенсувати. Хочемо ми, щоби це сталося чи ні, це вже цілком інше питання", - каже він.

Поки однак черги на автозаправках залишаються довгими, а отже люксембуржці можуть вільно заробляти на різниці у ціні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.