Аратта - На головну

10 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


З угодою про асоціацію з ЄС можуть виникнути проблеми

Світ навколо нас 4369 переглядів

Опубліковано - 9.08.2011 11:41 | Всі новини | Версія для друку

З угодою про асоціацію з ЄС можуть виникнути проблеми
З угодою про асоціацію з ЄС можуть виникнути проблеми
Розвиток ситуації навколо процесу в справі Юлії Тимошенко може мати негативні наслідки для відносин України з Євросоюзом.

Німецькі експерти очікують проблем з підписанням угоди про асоціацію.

Арешт українського екс-прем'єра Юлії Тимошенко викликав вкрай різку міжнародну реакцію. Європейський Союз, США, Німеччина, ціла низка інших західних країн побачили у процесах проти членів колишнього уряду України ознаки політично вмотивованої юстиції.

"Якщо такі враження посилюватимуться й надалі, це було б великою перепоною на шляху наближення України до Європейського Союзу",- наголошується, зокрема, в заяві статс-міністра німецького зовнішньополітичного відомства Вернера Гойєра у п'ятницю, 5 серпня.

"Дуже чіткі слова як для мови дипломатів", - прокоментував у розмові з Deutsche Welle керівник київського представництва німецького Фонду імені Конрада Аденауера Ніко Ланґе. Він пояснив, що чимало елементів процесу проти Тимошенко не відповідає західному розумінню правової держави.

"Це просто знущання, коли навіть адвокатам не дають достатньої можливості ознайомитися з матеріалами справи",- сказав Ланґе.

На тлі подій у Києві експерт не виключив проблем з угодою про асоціацію. Ланґе нагадав, що після підписання угоди її має ще схвалити Європарламент.

"Я не можу собі уявити, що Європарламент надасть свою згоду, якщо з України надходитимуть повідомлення про грубе нехтування демократією й про порушення принципів правової держави",- сказав Ланґе.

Справа для політичних дебатів

У відповідь на міжнародну критику міністерство закордонних справ України заявило, що поведінка Юлії Тимошенко змусила б суд у будь-якій країні ЄС або в Сполучених Штатах застосувати найсерйозніші санкції. У Німеччині, однак, звертають увагу на те, що така справа на Заході навіть не дійшла б до суду.

"Закиди на адресу Тимошенко повинні обговорюватися не в суді, а в межах політичних дебатів",- сказав у розмові з Deutsche Welle eксперт з питань Східної Європи, професор Кельнського університету Ґергард Сімон.

"Йдеться про політичний процес,- переконаний політолог. - І обвинувачення теж є політичними. Адже Тимошенко не закидають, що вона збагатилась або привласнила чужу власність. Їй закидають політичні помилки".

Довести, що Україна поважає принципи правової держави, на думку Сімона, в цій ситуації можна тільки в тому разі, якщо судовий процес буде зупинено. "Цей процес врятувати вже неможливо",- сказав експерт.

"А Васька слухає…"

Останнім часом країни Євросоюзу та Сполучені Штати неодноразово звертали увагу Києва на проблеми навколо процесів проти колишніх членів попереднього уряду, нагадав Ніко Ланґе. Але чи прислухається Україна до порад західних урядів? На думку Ланґе, висновків з цього поки що так і не зроблено.

"В Україні продовжується те, що називають поверненням до авторитарної поведінки й до старих часів",- сказав керівник київського представництва Фонду імені Конрада Аденауера.

За словами німецького експерта, європейські партнери, у тому числі й Німеччина, довго не миритимуться з тим, що, з одного боку, від українського керівництва лунають заяви про бажання приєднатися до ЄС, а з іншого - в середині країни відбувається щось зовсім інше. "Таким чином навряд чи можна перетворитися на партнера, в якому б у Євросоюзі всі були зацікавлені",- сказав експерт і додав: "За таких умов швидше можна опинитися поза грою".

Усе в руках самих українців

Водночас професор Кельнського університету Ґергард Сімон застерігає від ізоляції України.

"Наївно думати, що ми своїми обмеженими силами здатні відстояти в Україні демократію і правову державність. Випадок Білорусі демонструє, що це нереалістично",- сказав кельнський політолог.

На його думку, українці мають самі навести лад у свої країні, а Захід може лише час від часу надавати підтримку і постійно звертати увагу на порушення принципів правової держави, коли такі порушення матимуть місце.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.