Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Поляки теж судитимуться з Росією за газ

Газоват 4886 переглядів

Опубліковано - 1.09.2011 10:55 | Всі новини | Версія для друку

Поляки теж судитимуться з Росією за газ
Поляки теж судитимуться з Росією за газ
Польська нафтогазова компанія PGNiG подасть позов до арбітражного суду на російського газовго монополіста ВАТ “Газпром”, якщо до жовтня сторони не домовляться про зниження ціни на російське блакитне паливо.

Про це заявив заступник керівника PGNiG Радослав Дудзинський.

"Якби ми не були переконані, що існують підстави, і притому досить серйозні, для того, щоб понизити передбачену в договорі ціну, ми не починали б ці переговори. Термін цих розмов, згідно з контрактом, завершується в жовтні. Тому готуємося до того, що якщо до того часу не вдасться домовитися, то, на жаль, будемо вимушені шукати справедливості і з'ясування бізнес-суперечок в арбітражному суді ", - підкреслив Дудзинський.

У січні 2010 року PGNiG і "Газпром" домовилися про продовження існуючої між країнами угоди (підписаної в 1993 році) про постачання газу в Польщу до 31 грудня 2037 і збільшення його об'ємів з нинішніх 7 до 10,2 млрд кубометрів газу. Крім того, договір передбачає продовження нинішнього контракту на транзит газу по території Польщі в Європу до 2045 року на тих же умовах.

Нагадаємо, через суд знижок на газ від "Газпрому" добилися вже Греція та Італія. Наразі по ціні палива судиться з російською компанією Німеччина, яка є найбільшим європейський споживачем газу.

Як відомо, Україна також намагається домовитися з "Газпромом" про перегляд формули ціноутворення на газ. На сьогоднішній день вже було проведено декілька раундів безрезультатних переговорів.

"Нафтогаз" намагався "надавити" на російського експортера погрозами підвищення вартості транзиту блакитного палива через свою територію, проте такі заяви очікуваного ефекту не мали. У відповідь російська сторона заявила, що буде всіляко намагатися скоротити обсяги транзиту газу через Україну.

Як варіант виходу з ситуації "Газпром" пропонував продавати Україні паливо за європейською ціною, але зі знижкою у 40% в обмін на створення СП з "Нафтогазом". Україна від такої пропозиції відмовилась.

Пізніше російський газовий монополіст запропонував Україні співпрацю за "білоруським сценарієм", який передбачає продаж частини ГТС в обмін на дешевий газ. Кабмін такий варіант відкинув.

Як повідомлялося, ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.