Аратта - На головну

17 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сталінські буцегарні в Україні

За право людини 4229 переглядів

Опубліковано - 8.09.2011 12:00 | Всі новини | Версія для друку

Сталінські буцегарні в Україні
Сталінські буцегарні в Україні
Цього року населення СІЗО та в’язниць зросло приблизно на 8500 осіб. Водночас, за рік на 45 відсотків зросла кількість померлих. Правозахисники говорять про «посилення кримінально-правової політики держави».

Тенденція до збільшення «населення місць позбавлення волі» та кількості смертей, як випливає з даних Державної кримінально виконавчої служби, зберігається вже два роки.

Як сказав у розмові з Deutsche Welle співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров, якщо українське правосуддя і далі зберігатиме «такі темпи», в’язниці невдовзі зіштовхнуться з дефіцитом місць. Як СІЗО, які вже давно перевантажені, принаймні, у Сімферополі, Донецьку, Києві та Харкові: «У нас сидять більш, ніж треба. І не тоді, коли це треба.Суди і далі, в угоду прокурорам, які хочуть допитувати підозрюваних тоді, коли їм це зручно, не хочуть застосовувати такі запобіжні заходи, як грошова застава, узяття на поруки, підписка про невиїзд»,- каже Захаров

Залишитися здоровим неможливо

Торік, за даними Державної кримінально-виконавчої служби, у місцях позбавлення волі померли 808 людей, за ці півроку вже 601. Зростання на 45% смертності та на 22% суїцидів, харківський правозахисник Олександр Сирота пояснює «вочевидь неповноцінним харчуванням на суму у 6-8 гривень на добу», збільшенням кількості наркозалежних та високими темпами розповсюдження туберкульозу, ВІЛ-СНІДУ, гепатиту: «Чи проводять в’язниці профілактику туберкульозу, наприклад? Я тільки про це чув, але жодного разу не бачив», - каже Сирота та не виключає, що у в’язниці можуть постачати «прострочені» ліки.

«Своєчасне надання якісної медичної допомоги – це майже виняток з правил. У нас багато скарг від в’язнів»,- каже правозахисник Захаров та вважає, що виконавча служба частково сприяє "розповсюдженню інфекцій": «Є наказ із переліком хвороб, коли не можна тримати тяжкохвору людину. Деякі з них мали би бути звільнені, але їх не звільняють»,- каже Захаров.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.