Аратта - На головну

8 липня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Кремлі натякнули, що труба у консорціумі їм не цікава

Газоват 5268 переглядів

Опубліковано - 27.09.2011 13:30 | Всі новини | Версія для друку

У Кремлі натякнули, що труба у консорціумі їм не цікава
У Кремлі натякнули, що труба у консорціумі їм не цікава
Глава російського Газпрому Олексій Міллер заявив, що створення консорціуму з управління ГТС України не належить до числа пріоритетних.

Про це він сказав, коментуючи заяви українського прем'єра Миколи Азарова про те, що вже з нового року країна почне отримувати імпортний газ з Росії за новою ціною; зміниться і ціна транзиту газу в Європу.

Міллер повідомив при цьому, що Газпром відкритий для пошуку компромісів, але до остаточного досягнення та оформлення домовленостей з Україною діє довгостроковий контракт на період до 2019 року.

"Контрольний пакет акцій Газпрому належить державі, і ми реалізуємо всі міжурядові домовленості, але вони повинні бути доведені до логічного завершення і належним чином оформлені", - зазначив він.

За словами Міллера, наразі між Газпромом і Нафтогазом діють контракти на транзит і на постачання газу до 2019 року. "Ми працюємо чітко за цими контрактами, і ніяких інших документів або угод на сьогодні немає", - сказав глава Газпрому.

"Ми чекаємо делегацію України для проведення переговорів цього тижня", - резюмував Міллер.

Азаров 26 вересня заявив, що сторони домовилися про перегляд контрактів від 2009 року, і що Росія також погодилася на створення тристороннього газотранспортного консорціуму з Україною і ЄС.

Зокрема він розповів, що на зустрічі Президентів України і Росії Віктора Януковича і Дмітрія Медвєдєва була досягнута домовленість про зниження тарифу на транспортування газу територією України до рівня собівартості. У свою чергу Росія знизить ціну на газ для потреб України в двох сферах: бюджетній та соціальній.

Зі свого боку в Газпромі заявили, що російська і українська сторона поки не домовилися про перегляд контракту, переговори будуть продовжені найближчим часом.

Російсько-український "газовий" діалог продовжиться цього тижня, пообіцяв Міллер. Росія раніше відмовлялася йти на перегляд угоди, пропонуючи Києву лише одну можливість зниження ціни - у разі вступу України до Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану. Україна поки відкидала цю пропозицію.

Як відомо, Газпром і Нафтогаз 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період з 2009 по 2019 роки; про обсяги та умови транзиту газу через Україну на 2009-2019 роки. У 2009 році для України була зроблена знижка у 20% від європейської ціни на газ, з початку 2010 року сторони перейшли до ринкової вартості. Згідно з контрактом, ціна газу варіюється залежно від ціни на нафту.

Після приходу до влади в 2010 році Віктора Януковича був ініційований перегляд ціни на газ для України. У рамках робочого візиту президента РФ Дмитра Медведєва 21 квітня 2010 року в Харкові були підписані доповнення до контракту, що збільшують закупівлю газу Нафтогазом у поточному році до 36,5 мільярда кубометрів, а також передбачають знижку в ціні на величину зниження російським урядом мита для поставок газу в Україну. Мито була обнулене, як наслідок, зниження склало 30% від контрактної ціни газу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

3нання буває двох видів. Ми самі знаємо предмет або ж знаємо, де знайти про нього відомості ”
Бенджамін Франклін

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.