Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені розгадали таємницю утворення Меркурія

У світі науки 4647 переглядів

Опубліковано - 2.10.2011 18:46 | Всі новини | Версія для друку

Вчені розгадали таємницю утворення Меркурія
Вчені розгадали таємницю утворення Меркурія
Вчені проаналізували дані, зібрані космічним зондом "Мессенджер" за час роботи на орбіті найближчої до Сонця планети. Зокрема, вони встановили, що Меркурій формувався за тим же сценарієм, що й інші кам’янисті планети.

В результаті аналізу складу кори планети, виявилося, що вміст торію, урану і калію в надрах Меркурія відповідає рівню змісту цих же елементів у хондритах - метеоритах, які вважаються залишками матеріалів від будівництва Сонячної системи.

За словами вчених, це показує, що Меркурій сформувався з тих же "цеглинок"-протопланет, що й інші кам'янисті планети Сонячної системи - Марс, Венера і Земля.

Раніше, нагадаємо, вчені припускали, що найближча до Сонця планета могла сформуватися з об'єктів іншого роду. На це, зокрема, вказував високий рівень вмісту сірки (за новими даними, він перевищує земний в 10 раз) в породах на поверхні. Тепер вчені трактують зайву сірку як підтвердження того, що ядро ​​Меркурія складається з суміші заліза й сірки.

Також вчені виявили на Меркурії сліди давньої і вкрай потужної вулканічної активності.

Найкраще сліди такої активності збереглися на північному полюсі планети. Цей регіон менше за інших постраждав від пізнього важкого бомбардування 3,9 мільярда років тому, зокрема, тут добре видно рівні поля застиглої лави (площа виявлених тут полів складає близько 6 відсотків поверхні планети). Товщина шару лави в цьому регіоні може становити близько кілометра.

Зонд "Мессенджер" був запущений у космос 3 серпня 2004. До Меркурія він добирався майже 7 років - на орбіту найближчої до Сонця планети апарат вийшов 18 березня 2011 року. Зонд пролетів по Сонячній системі близько 7,9 мільярда кілометрів. "Мессенджер" став першим штучним супутником Меркурія.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У сучасних умовах будь-яка нація, що не бажає «самознищення» чи рабського становища у світовому співтоваристві, повинна на перше місце висувати завдання інтелектуальної безпеки”
Юрій Канигін

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.