Аратта - На головну

10 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Куди прямуємо? До Європи?

Світ навколо нас 4731 перегляд

Опубліковано - 26.10.2011 14:37 | Всі новини | Версія для друку

Куди прямуємо? До Європи?
Куди прямуємо? До Європи?
Міжнародна федерація прав людини (FIDH) опублікувала щорічний звіт, присвячений діяльності правозахисників в різних державах світу.

За значущістю порушень Україна віднесена до однієї групи країн з Угандою, Афганістаном і Пакистаном тощо, пише "Коммерсантъ-Украина".

В опублікованому звіті FIDH становище правозахисників в Україні аналізувалося в контексті Східної Європи та Центральної Азії. Автори документа зазначили, що з початку 2010-го до середини 2011 року ситуація в регіоні помітно погіршала. Поряд з Білорусією, Росією, Узбекистаном та іншими країнами СНД в Україні різко зросли авторитарні тенденції.

У доповіді перераховані конкретні випадки утиску журналістів і правозахисників, зокрема, зникнення головного редактора харківської газети "Новий стиль" Василя Климентьєва і арешт директора львівського музею "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого, який підозрювався СБУ у розголошенні нерозсекречених даних про діяльність ОУН-УПА.

Також згадані обшук в квартирі координатора Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройсмана, який підозрювався в поширенні порнографії; репресії проти активістів, що заважали будівництву дороги на території харківського парку ім. Горького.

У результаті Україну віднесено до категорії держав, де зафіксовано "найбільш серйозний тиск на правозахисників". До таких країн експерти FIDH також віднесли Латвію, Ірак, Уганду, Руанду, Індонезію, Афганістан, Пакистан, Індію, М'янму і більшість латиноамериканських країн.

Ситуація в інших пострадянських країнах, зокрема, Росії та Грузії, оцінюється авторами звіту як більш сприятлива, хоча там і спостерігаються "атаки, погрози та політичні репресії" щодо правозахисників.

Гірше, ніж в Україні, ситуація в Білорусі. Поряд з Китаєм, Північною Кореєю, М'янмою, В'єтнамом, Лаосом, Іраном, Узбекистаном, Туркменістаном, Саудівською Аравією, Лівією, Ефіопією і Сомалі вона віднесена до категорії країн, де легальна правозахисна діяльність "заборонена або ледь можлива".

Правозахисник Володимир Чемерис вважає звіт FIDH поверхневим і необ'єктивним:

"Ймовірно, ця організація або не має достатніх даних, або політично ангажована. У Росії та Грузії зникають і гинуть правозахисники. А в Україні нам вдалося протистояти спробам законодавчих обмежень свободи зібрань і прав громадських організацій".

FIDH (Federation Internationale des Ligues des Droits de l'Homme) заснована в 1922 році. Штаб-квартира організації знаходиться в Парижі. Федерація об'єднує 155 правозахисних організацій у більш ніж ста країнах світу, має представництва при ООН, Євросоюзі, Лізі арабських держав, Африканському союзі, Асоціації держав Південно-Східної Азії та в Міжнародному кримінальному суді.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.