Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вперше в світі пацієнтові перелили штучну кров

У світі науки 5242 перегляди

Опубліковано - 15.11.2011 09:34 | Всі новини | Версія для друку

Вперше в світі пацієнтові перелили штучну кров
Вперше в світі пацієнтові перелили штучну кров
Французькі вчені з Університету П’єра та Марії Кюрі вперше у світі перелили людині штучну кров, вирощену зі стовбурових клітин.

Після успішних дослідів на тваринах дослідники взяли у добровольців зразки кісткового мозку і виділили з них кровотворні стовбурові клітини.

Використовуючи набір сигнальних молекул (факторів росту), що направляють диференціювання, вчені виростили зі стовбурових клітин еритроцити.

Потім отримані клітини позначили молекулярними маркерами та ввели учасникам експерименту. Кожен із них отримав по десять мільярдів еритроцитів, що еквівалентно приблизно двом мілілітрам крові.

Відстежуючи за маркерами циркуляцію введених клітин, дослідники виявили, що через п'ять днів після ін'єкції у кровотоці залишилося від 94 до 100%, а через 26 днів - від 41 до 63% вирощених еритроцитів, причому вони активно брали участь у транспорті кисню.

Такі рівні виживання клітин крові порівнянні з аналогічними показниками натуральних еритроцитів.

"Отримані результати показують, що створення необмеженого резерву крові для переливання вже не за горами", - підсумував керівник дослідження Люк Дуай.

Однак для цього технологія вирощування штучної крові потребує доопрацювання, щоб збільшити швидкість і знизити вартість отримання достатньої кількості клітин. Вчені розраховують досягти цієї мети протягом найближчих років.

Раніше експерименти з вирощування крові зі стовбурових клітин проводилися у Великобританії, Канаді та США, але клінічні випробування отриманих продуктів на людях поки що не проводилися.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.