Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені спробують вирощувати овочі у космосі

У світі науки 6093 перегляди

Опубліковано - 28.11.2011 13:43 | Всі новини | Версія для друку

Вчені спробують вирощувати овочі у космосі
Вчені спробують вирощувати овочі у космосі
В NASA почали активно працювати над методами для вирощування солодкої картоплі (батату) у космосі, яка з гарною врожайністю займає мало місця на космічній станції чи кораблі.

Вирощувати батат НАСА вирішили через те, що на космічній станції або кораблі занадто мало місця для великої плантації з вирощування продуктів харчування.

Зазвичай рослини солодкої картоплі дають велику кількість пагонів, які розгалужуються в сторони і буквально "з'їдають" корисний простір.

Харчова цінність батату набагато вища, ніж у звичайної картоплі. Зрілі бульби, які в сприятливих умовах можуть досягати ваги до 10 кг, містять за вагою до 30% крохмалю, до 6% глюкози, а також каротин, мінеральні солі і безліч вітамінів, включаючи життєво важливий вітамін С.

До того ж, дослідження НАСА показали , що солодка картопля добре росте в закритих приміщеннях і легко переносить сусідство з іншими рослинами.

У НАСА вирішили подолати надмірну "повзучість" солодкої картоплі простим способом: обмежити її поширення спеціальним дротяним конусом.

Як з'ясувалося, обрізка бічних пагонів не сильно погіршує врожайність рослини. До того ж, обрізані молоді пагони можна вживати в їжу, наприклад у вигляді салату, що буде хорошим доповненням до раціону космонавтів.

Зазначимо, наступною науковою програмою НАСА у космосі стане використання світлодіодів для освітлення рослин і підтримки фотосинтезу і, батат стане одним з перших піддослідних зразків.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.