Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Потужні спалахи на Сонці “з’їдають” Місяць

У світі науки 5260 переглядів

Опубліковано - 8.12.2011 12:16 | Всі новини | Версія для друку

Потужні спалахи на Сонці “з’їдають” Місяць
Потужні спалахи на Сонці “з’їдають” Місяць
Американські вчені стверджують, що спалахи на Сонці та пов’язані з ними викиди плазми призводять до сильної ерозії місячної поверхні й забирають у космос по 100-200 тонн грунту за кілька днів.

Про це дослідники заявили на конференції Американського геофізичного союзу в Сан-Франциско.

Вчені досліджували вплив сонячної активності на поверхню Місяця і на екзосферу, що її оточує - найтоншу газову оболонку, яка в десять мільярдів разів рідша за земну атмосферу.

Зокрема, науковці вперше розрахували вплив на поверхню Місяця сонячних корональних викидів - мільярдів тонн плазми, які викидає Сонце під час періодів.

Ми виявили, що, коли хмара плазми досягає Місяця, вона діє ніби піскоструменевий апарат, і здирає летючі речовини з поверхні", - сказав керівник проекту DREAM Вільям Фаррелл.

За його словами, математичні моделі показують, що близько 100-200 тонн місячної речовини можуть бути здуті з місячної поверхні у час типового дводенного проходження коронального викиду.

Він також додав, що видування речовини з поверхні під дією сонячного вітру - постійного потоку заряджених частинок від Сонця -є одним із процесів, завдяки яким і формується місячна екзосфера.

"Проте наша модель показує, що корональні викиди діють в 50 разів ефективніше, ніж інші процеси", - зазнаив керівник дослідження Розмарі Кіллен.

Плазма корональних викидів сильніше видуває місячну речовину не тільки тому, що її потік відрізняється більш високою швидкістю і щільністю, ніж звичайний сонячний вітер, але й тому, що в ньому більше важких іонів.

Вчені зазначають, що майбутня місячна місія NASA - апарат LADEE, запуск якого призначений на 2013 рік - зможе перевірити ці припущення.

Адже корональні викиди здатні викинути атоми з місячної поверхні на висоту орбіти LADEE - 20-50 кілометрів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.