Аратта - На головну

16 липня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У день пам’яті загиблих товаришів, афганці запитають у Азарова, чому уряд “економить” на їхніх родинах?

За право людини 6048 переглядів

Опубліковано - 15.02.2012 10:46 | Всі новини | Версія для друку

У день пам’яті загиблих товаришів, афганці запитають у Азарова, чому уряд “економить” на їхніх родинах?
У день пам’яті загиблих товаришів, афганці запитають у Азарова, чому уряд “економить” на їхніх родинах?
15 лютого в Україні відзначають День пам’яті тих, хто брав участь у бойових діях за межами колишнього СРСР. Цього дня, 23 роки тому вивели останню колону радянських військ із Афганістану.

Представники Української Спілки ветеранів Афганістану 15 лютого зустрінуться з прем’єром Миколою Азаровим стосовно виплати пенсій сім’ям загиблих. Поки що вони не отримують виплати повністю.

Про це повідомив голова Української Спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький.

В Україні є 3,7 тисяч сімей, чоловіки яких загинули в Афганістані. Всі вони мають право на пенсію. За чинним законом «Про статус ветеранів війни» вона має становити нині чотириста одинадцять гривень, недоплачують – чверть, розповідає заступник голови Української Спілки ветеранів Афганістану Олег Міхнюк.

«Нині ця сума становить близько 320 гривень, а згідно із законом вона повинна становити 50% від мінімального прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Це повинно бути 411 гривень. Якщо державою наразі встановлений прожитковий мінімум 822 гривні. І ми домагаємося того, щоб закон «Про статус ветеранів війни» виконувався на 100%, тобто сім’ям загиблих виплачували їхню пенсію», – зауважив Олег Міхнюк.

Син Алли Василівни пішов на війну в Афганістан добровольцем. Молодий лейтенант, розповідає мама, носив погони офіцера лише рік. У 22 роки він загинув.

«На сьогодні дуже складно, що пенсії із втрати годувальника стосовно Міністерства оборони набагато нижчі, ніж прожитковий мінімум. І ще й не все виплачують. Дуже тяжко. І на сьогодні ми розраховуємо, що меморандум (із урядом) відіграє позитивну роль щодо сімей загиблих афганців і ці родини стануть більш-менш захищеними», – сподівається мати загиблого «афганця».

«Афганці» мирно вимагатимуть дотримання законів, але якщо…

Торік «афганцям» та «чорнобильцям» вдалося підписати з урядом меморандум щодо врегулювання питань соціального захисту. Кабмін пообіцяв створити постійні консультаційні ради для спільного визначення подальших дій. Уряд пішов на це після того, як тисячі ветеранів по всій Україні протестували проти скасування пільг, передбачених законопроектом, який тоді подав до парламенту Кабмін. 20 вересня минулого року «афганці» навіть намагалися штурмувати будівлю Верховної Ради та знесли огорожу біля парламенту.

Нині в Українській Спілці ветеранів Афганістану кажуть, що до останнього мирно вимагатимуть від уряду дотримання всіх чинних законів та норм Конституції. Якщо ж законами нехтуватимуть, «афганці» обіцяють ще масштабніші протести, ніж торік.

Під час війни в Афганістані загинуло 14,5 тисяч радянських вояків, із них кожен третій був українцем.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.