- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Сьогодні столичне метро знову примусило громадян пережити неприємні години: з 16.32 до 19.32 кияни не мали змоги потрапити з лівого на правий берег столиці.
У Києві о 19:32 був відновлений рух потягів Сирецько-Печерською лінією метрополітену, повідомляє УНІАН.
Як повідомили у прес-службі Київської міської держадміністрації, станом на зараз відкриті станції «Славутич» та «Позняки».
Станція «Осокорки» залишається сьогодні закритою, потяги проходитимуть повз станцію без зупинки.
У КП «Київський метрополітен» пояснили, що у вестибюлі станції зараз здійснюється генеральне прибирання, тому її відкриють для пасажирів вже завтра, 15 березня, о 05:37 – відповідно до встановленого режиму роботи станції.
Сьогодні о 16:42 у зв’язку із пожежею та задимленням, що виникли внаслідок короткого замикання лампи освітлювального приладу (пізніше вогонь перекинувся на пластикове оздоблення) на станції «Осокорки», було тимчасово закрито на вхід станції «Славутич», «Осокорки» і «Позняки».
Задимлення на станції «Осокорки»
Пожежа на станції метро «Осокорки» викликала паніку серед пасажирів та працівників метрополітену. Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook блогер Роман Горбик.
«З вікна було видно, як горять колії, що йдуть у протилежному напрямку, вогонь стояв як від багаття. Люди у вагоні падали навколішки і молилися.»
«Я вже бачила цю смерть в очі» - каже Олена Горбик (матір Романа). Додала, що ніякої допомоги від працівників метро не було й близько, вони самі поховалися від отруйного диму. Єдиний, за її словами, хто викликав повагу - машиніст, вдало провів потяг крізь вогонь.
Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків” Юрій Липа