Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Астрономи знайшли в космосі гігантські зірки-вампіри

У світі науки 6299 переглядів

Опубліковано - 31.07.2012 15:17 | Всі новини | Версія для друку

Астрономи знайшли в космосі гігантські зірки-вампіри
Астрономи знайшли в космосі гігантські зірки-вампіри
Вивчаючи зірки, що відрізняються вкрай високими температурами, масами і яскравістю, міжнародна група астрономів виявила, що більшість з них має зоряну пару з яскраво вираженими “вампірськими” нахилами.

Світила були розташовані в шести окремих зоряних кластерах Чумацького Шляху. Вчені використовували дані, зібрані "Дуже великим телескопом" (Very Large Telescope), розташованим в Чилі.

"Зірки спектрального класу О - найбільші і яскраві у нашій галактиці, - розповідає провідний автор дослідження Гуго Сана з університету Амстердама. - Вони мінімум в 15 разів більші за Сонце і до мільйона разів яскравіші. Температура їх поверхні сягає 30 000 градусів Цельсія, і вони сяють біло-блакитним світлом".

Такі зірки проживають коротке, але бурхливе життя, і закінчують його великим вибухом, розсіюючи навколо такі елементи, як кисень і залізо. Таким чином, вони дуже впливають на хімічний склад галактик.

Аналізуючи світло, що виходить від цих зірок більш детально, ніж раніше, дослідники виявили, що близько 75% з них утворюють подвійні зірки. Але найголовніше те, що вчені встановили - багато з них розташовані надзвичайно близько до зірки-компаньйона.

У прес-релізі Європейської південної обсерваторії вчені відзначають, що зірки в таких подвійних системах розташовані так близько одна до одної, що не розрізняються, як два окремих джерела випромінювання. Виявити їх вдалося тільки за допомогою ультрафіолетового спектрографа, встановленого на телескопі.

З’ясувалося, що гігантські зірки до того ж частенько перетягують на себе газ своїх компаньйонів і навіть можуть повністю поглинати своїх партнерів.

Отримуючи свіжий водень, зірки-гіганти висмоктують життя з компаньйона і, відповідно, продовжують своє.

Раніше вважалося, що подвійні зірки - це виняток із загальної системи. Нові дослідження дали вченим багато інформації для роздумів про справжню еволюцію подібних зірок.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.