Аратта - На головну

22 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


«Артек», як символ «покращення»

Скандал Регіон: Автономна республіка Крим 6475 переглядів

Опубліковано - 18.10.2012 18:12 | Всі новини | Версія для друку

«Артек», як символ «покращення»
«Артек», як символ «покращення»
Працівники Міжнародного дитячого центру вимагають звільнення гендиректора.

Про це заявили учасники прес-конференції «МДЦ «Артек»: зловживання на шкоду дітям».

Зокрема, як розповіла керівник режисерсько-постановочної групи продюсерської служби «Артека» Тетяна Чайковська, МДЦ залишився без багатьох своїх заходів, але посилено розкручує фестиваль «Щасливі долоні», автором якого є гендиректор центру Олена Піддубна. Що стосується інших великих заходів, то, за словами співробітників, все звелося до участі в програмі «Майданс в Артеку».

«Діти в 40-градусну спеку на бетонних майданчиках репетирують постановки, потім все це зводиться в гарну картинку: свято відбулося. Причому беруть участь у цьому не всі охочі, а лише третина дітей. Зрозуміло, що про жодну реалізацію здібностей говорити не доводиться», - розповіла Чайковська.

При цьому співробітники скаржаться на умови проживання та роботи. Наприклад, студенти-вожаті з окладом у 1600 грн змушені оплачувати харчування в розмірі 30 грн на день, оскільки можливості готувати самостійно у них немає. У робочі дні вони оплачують гуртожитки по 5-6 грн на добу як співробітники, а на вихідних по 30 грн як гості. Крім того, віднедавна вожаті працюють по 8 годин 5 днів на тиждень. Субота і неділя - вихідні, тобто, діти залишаються без нагляду.
Крім того, працівників «Артека», як і його технічні засоби, залучають до роботи «на стороні». Зокрема, персонал МДЦ був задіяний у низці приватних заходів, а прогулянкові катери підробляють візництвом і проведенням екскурсій на Гурзуфській набережній.

Що стосується постійних працівників, то їм також нелегко. «Статус постійного співробітника отримати в МДЦ дуже важко, оскільки він дозволяє людині вимагати те, що йому належить за законом. Набагато вигідніше, коли 80% колективу змушені постійно перепідписувати трудові договори. Трапляється, що в п´ятницю ти звільнений, а в понеділок прийнятий на ту ж посаду. Головне - розірвати трудовий договір, щоб не платити відпускні тощо», - пояснила художній керівник дитячого табору «Річковий» Ірина Суліковська.

При цьому стверджують працівники «Артека», у відомчих гуртожитках табору проживають люди, які не мають жодних стосунків з МДЦ - тобто, по суті, отримали «дачу» на території Артека. Доходить до того, що постійні працівники змушені знімати у цих людей житло. За словами лідера неформального об´єднання «Артек» Ігоря Степанова, на території табору активно ведеться приватне будівництво, а місцева влада вже не в перший раз «губить» держакт на територію табору.

Між тим не в захваті від відпочинку в «Артеку» також діти, що відвідують його. Співробітник Міжнародного дитячого центру «Артек» Ганна Єгорова наголосила, що в цьому році як психолог проводила анкетування дітей в одному з таборів центру. Результати дослідження шокували її, оскільки 15 з 25 пунктів анкети продемонстрували негативну динаміку. Зокрема, медичне обслуговування, роботу співробітників їдальні, рівень харчування діти ранжирують від 0 до 3 за п´ятибальною системою оцінки. Багато хто з дітей вважає, що їх не цінують і не поважають в загоні, і, в результаті, не хочуть повертатися в табір. При цьому, зазначила Єгорова, досить високі показники були щодо вожатих - 4,9 балів.

«Після відпочинку в «Артеку» діти не хочуть туди повертатися. Такого в історії МДЦ ще не було», - підсумували співробітники табору.

\За їхніми словами, проблеми МДЦ почали накопичуватися ще з 2009 року, проте цього року зараз ситуація досягла апогею, через що вони і вирішили звернутися до громадськості. У зв´язку з цим вони вимагають усунути з посади нинішнього гендиректора МДЦ Олену Піддубну та провести відкритий міжнародний конкурс на заміщення її посади. Крім того, колектив вимагає затвердити міжнародну наглядову Раду Артека, що складається з артеківців різних країн і поколінь, як орган контролю громадськості за всіма аспектами діяльності МДЦ.

Як повідомили у прес-службі МДЦ «Артек», керівництво табору має намір прокоментувати звинувачення на свою адресу в п´ятницю, 19 жовтня.

Як повідомлялося раніше, попередній керівник «Артеку» Борис Новожилов залишив посаду в 2009 році внаслідок так званого «педофільського скандалу». Впродовж останніх 2,5 років дитячим центром керує Олена Піддубна, яка до цього очолювала Федерацію гольфу України в Криму.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.