Аратта - На головну

11 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Валютні нововведення Нацбанку провокуватимуть зростання тіньового сектору

Економіка 6157 переглядів

Опубліковано - 19.11.2012 18:40 | Всі новини | Версія для друку

Валютні нововведення Нацбанку провокуватимуть зростання тіньового сектору
Валютні нововведення Нацбанку провокуватимуть зростання тіньового сектору
Валютні ініціативи Нацбанку спрямовані на обмеження доступу населення до валюти.

Про це заявив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

«В умовах слабкої економічної динаміки, певних девальваційних тенденцій для гривні, обмеженого доступу до фінансових ресурсів, негативного зовнішньоторговельного сальдо центральний банк України і загалом українська влада намагалася обмежити доступ до валюти і, на жаль, нічого кращого не знаходить, як запровадити різного сорту адміністративні обмеження», – заявив економіст.

Як зазначив Юрчишин, окрім паспортизації та введення валютної виручки, обмеженням є також ініціатива про запровадження податку на купівлю населенням готівкової валюти.

«Це свідчить про те, що та стабільність, про яку багато говорилося, має радше умовний характер, тому що для нормальної економіки це нехарактерні заходи», – додав експерт.

Юрчишин також зазначає, що довгострокового позитиву такі нововведення не матимуть.

«Навпаки, це в черговий раз призведе до розчарування населення і бізнесу в діях українських можновладців», – зазначив він.

Експерт погоджується, що «різного сорту адміністративні обмеження, які не мають під собою належного обґрунтування та розуміння, провокуватимуть виникнення тіньового сектору і зменшення довіри населення до дій влади».

«Можливо, паніки вдасться уникнути саме тому, що українці швидко пристосовуються як і попередні рази до тіньового сектору і будуть розглядати його як неминуче зло як-то кажуть, проти якого навряд чи можна боротися», – зазначив він.

«Ми бачимо обмеження, які не заспокоюють ринки, а навпаки знервовують. Те, що це не призведе до економічного покращення, в мене не викликає сумнівів. Я не бачу жодного позитивного моменту. Тим паче, в жодній цивілізованій країні подібного немає», – підсумував економіст.

Як повідомлялося раніше, Національний банк ввів обов’язковий продаж переказів фізособам з-за кордону в іноземній валюті на суму понад 150 тис. гривень на місяць.

Крім цього, НБУ ввів обов’язковий продаж юридичними особами-резидентами частини валютної виручки, одержуваної від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами.

Народний депутат від Партії регіонів Віталій Хомутиннік зареєстрував у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до деяких Законів України щодо операцій з іноземною валютою», який передбачає введення 15% податку з продажу іноземної валюти.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.