Аратта - На головну

10 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Більшість українців за європейський вибір

Громадська думка 7771 перегляд

Опубліковано - 18.03.2013 17:27 | Всі новини | Версія для друку

Більшість українців за європейський вибір
Більшість українців за європейський вибір
59 % громадян України підтримали б на всеукраїнському референдумі вступ держави до Європейського Союзу (ЄС), 41 % голосували би проти.

Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" з 5 по 13 березня 2013 року.

Водночас 11,5 % (відсотки дано від кількості тих, хто прийшов би на таке голосування – Ред.) українців проігнорували б референдум. Ще 16,4 % не впевнені в своєму виборі.

Водночас, якби на референдум було винесено питання про приєднання України до Митного союзу Росії, Білорусії та Казахстану, "за" проголосували б 57,5 % тих, хто прийшов би на дільниці для голосування. Проти Митного союзу (МС) виступили б, відповідно, 42,5 % громадян.
11,1 % не пішли б на референдум, 15,6 % досі не сформували своєї думки.

Якби на референдумі обирали між приєднанням до ЄС чи МС – то європейський вибір підтримали б 51,9 % громадян, котрі прийшли б на дільниці.

Натомість за Митний союз голосували б 48,1 % громадян. При цьому лише на Сході більшість громадян (60 %) підтримала б приєднання України до Росії. Білорусії й Казахстану. Тоді як на Півдні таких громадян 48,8 %, у Центрі – 39,3 %, на Заході – 20 %.
11,3 % не прийшли б на дільниці. Не впевнені у своєму рішенні 13,9 % українців.

Найбільше прибічників європейського вибору в західній Україні (66,8 %). У Центрі – 42,8 %, на Півдні – 32,8 %, на Сході – 30,4 % (від загальної кількості опитаних).

Водночас в усіх регіонах України європейський вибір підтримує більшість молодшого покоління. Так, при виборі між ЄС та МС за вступ до Європи проголосували б 71,4 % громадян віком до 30 років на заході країни, 46,4 % - в Центрі, 41,7 % - на Півдні, 43,4 % - на Сході. В цілому, серед українців віком до 30 років за вступ до ЄС проголосували б 50,2 %.

Водночас вступ до Митного союзу підтримали б 8,5 % Заходу, 23,2 % мешканців Центру, 26,7 % Півдня і 31,3 % жителів Сходу – в цілому, 22,5 %.

Не прийшли б на референдум 12,1% молодих українців. Не визначились із вибором 15,2 %.

Опитування проведено Фондом "Демократичні ініціативи" та Київським міжнародним інститутом соціології з 5 по 134 березня у 109 населених пунктах. Опитано 2037 респондентів від 18 років, теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3 % з імовірністю 0,95.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Громадська думка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.