Аратта - На головну

14 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Фюле розповів про шанси України підписати Угоду про асоціацію з ЄС у листопаді

Світ навколо нас 4880 переглядів

Опубліковано - 14.05.2013 16:01 | Всі новини | Версія для друку

Фюле розповів про шанси України підписати Угоду про асоціацію з ЄС у листопаді
Фюле розповів про шанси України підписати Угоду про асоціацію з ЄС у листопаді
Європейський Союз має в своєму розпорядженні механізм моніторингу виконання Києвом умов, необхідних для підписання Угоди про асоціацію.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю інформаційному агентству Інтерфакс-Україна повідомив європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле.

За його словами, як у Брюсселі, так і в Києві існує безперервний процес, який став результатом домовленостей європейської та української сторін щодо виконання списку того, що має бути зроблено.

"Цей список відображає грудневі висновки Ради ЄС і водночас в ньому закладені питання, які Україна сама зобов’язалася виконати в процесі співпраці з ЄС. Ми домовилися, що обидва посли - посол ЄС в Києві і посол України в Брюсселі - будуть відповідати практично на щотижневій основі", - деталізував єврокомісар.

За його словами, моніторинговий процес здійснюється на щотижневій основі.

"Ми порівнюємо наші записи, не так давно ми отримали листа від міністра закордонних справ Леоніда Кожари з його оцінкою. Таким чином, у нас є постійний потік інформації", - констатував Фюле.

Європейський комісар висловив жаль щодо того, що після візиту віце-прем’єра Андрія Клюєва до Брюсселя в українських ЗМІ з’явилася недостовірна інформація нібито про зняття теми Юлії Тимошенко з порядку денного, про нібито чіткий сигнал щодо того, що якщо Угода підписана не буде, Україна піде на зближення з Росією.

"Сказати правду - я не знаю, які причини цього, оскільки ця інформація не має нічого спільного з реальністю. Мені здається, що в Україні є люди, які більше зацікавлені в дешевій сенсації, а не в правді і в тому, що відбувається насправді. І це викликає жаль", - сказав Фюле.

За його словами, Європейська комісія має намір поінформувати Раду ЄС про готовність Угоди про асоціацію Україна-ЄС і запросити мандат, щоб підписати документ тоді, коли для цього будуть створені необхідні умови - коли Київ виконає позначені раніше критерії.

"Європейська Комісія має намір абсолютно чітко позначити, що для такої оцінки повинні бути виконані всі умови, закладені у висновках Ради ЄС з питань закордонних справ від 10 грудня минулого року", - розповів він.

При цьому Фюле наголосив, що майбутнє рішення, "по суті, має технічний характер".

"Воно необхідне зараз, щоб надати державам-членам достатньо часу для проходження всіх необхідних процедур в рамках Ради ЄС і в рамках всього внутрішнього законодавства. Цей час було обрано також і для того, щоб гарантувати, що держави-члени готові: "А" - зробити оцінку до Вільнюського саміту (або є необхідні умови для підписання Угоди про асоціацію) і "Б" - якщо така оцінка буде позитивною, підписати Угоду. Але оцінка, як така, буде зроблена пізніше", - обґрунтував європейський комісар.

Відповідаючи на уточнююче питання про механізм прийняття рішення, Фюле повідомив, що матеріал, який ЄК має намір скерувати країнам-державам, - це законодавча пропозиція для рішення Ради.

"Це - процедурний, технічний документ, який позначає, що робота щодо Угоди про асоціацію парламентерами завершена, і що, в принципі, Угода про асоціацію може бути підписана, якщо пізніше в політичній оцінці буде сказано, що всі умови для цього виконані", - зауважив він.

Говорячи про можливі тимчасові рамки прийняття Радою ЄС відповідного рішення, європейський комісар не відкидає, що це може відбутися в жовтні.

"Рада з питань закордонних справ, яка відбудеться у жовтні, може бути однією з можливостей, але це рішення (про час ухвалення рішення - ред.) прийматимуть країни-члени", - вважає він.

"Я б хотів наголосити, що прийняття пропозицій Комісії зробить можливим просування Європейського Союзу вперед з необхідними підготовчими заходами, щоб на саміті у Вільнюсі підписання було можливим. Але підписання Угоди залежатиме від рішучих дій і відчутного прогресу української влади в сфері виконання критеріїв, визначених у грудневих висновках Ради ЄС. Комісія буде продовжувати відстежувати прогрес української сторони", - заявив Фюле.

Крім того, європейський комісар висловив упевненість в тому, що робота над європейським порядком денним може бути платформою, яка дозволить об’єднати майже всі політичні сили в Україні.

"Я ціную дії опозиції щодо розблокування парламенту та її конструктивного залучення в роботу над європейським порядком денним, яку я бачу платформою, що може об’єднати насправді майже всі політичні сили в Україні", - висловив свою думку європейський комісар, коментуючи зустріч з одним із лідерів української опозиції Арсенієм Яценюком, що відбулася раніше.

Фюле повідомив, що дана зустріч дала сторонам можливість провести "хорошу дискусію про конструктивну роль опозиції у підготовку та прийняття низки проєвропейського законодавства, включаючи ініціативи з відповідним законодавством".

Як повідомлялося раніше, саміт ЄС у Вільнюсі має відбутися в листопаді 2013 року.

30 квітня Верховний представник ЄС Кетрін Ештон і європейський комісар Штефан Фюле у зв’язку з рішенням ЄСПЛ закликали Україну ретельно переглянути ситуацію з екс-прем’єром Юлією Тимошенко.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шумерський тип культури надзвичайно споріднений з неолітичними пам`ятками Південної Русі...”
Рене Генон

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.