Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Скільки коштує українська ГТС?

Газоват 5312 переглядів

Опубліковано - 28.05.2013 11:26 | Всі новини | Версія для друку

Скільки коштує українська ГТС?
Скільки коштує українська ГТС?
Компанія Baker Tilly, що проводила оцінку української ГТС на замовлення уряду, оцінила її у $26-29 млрд.

Про це повідомляє Комерсант-Україна з посиланням на свої джерела в Міненерго.

Офіційно в Міненерго, "Нафтогазі" і "Газпромі" вартість української ГТС не коментують.

Наталія Полянська з Baker Tilly повідомила виданню, що "Нафтогаз" заборонив компанії коментувати результати оцінки.

Джерело ж в Міненерго розповіло, що аудитор підготував кілька варіантів оцінки. Вартість ГТС і підземних сховищ газу (ПСГ), згідно з ними, коливається в межах $26-29 млрд.

"Ця цифра повинна бути використана в ході переговорів з Росією щодо питання створення спільного підприємства. Ми пропонуємо, щоб з українського боку до статутного фонду СП була внесена ГТС з ПСГ. Російська ж сторона в обмін на 50-відсоткову частку в підприємстві може надати нам знижку у розмірі $12-15 млрд і гарантувати завантаження труби. Це дозволить нам чотири роки отримувати російський газ за ціною $260 за тисячу кубометрів", - розповів співрозмовник з міністерства.

Українська ГТС вже двічі оцінювалася: у 2007 році - у $24,8 млрд, у 2009-му - у $9,9 млрд.

Директор Інституту енергетичних стратегій Дмитро Марунич у свою чергу вважає, що Едуард Ставицький не оголошує оцінку української ГТС, оскільки в ході переговорів з Москвою українську владу можуть змусити застосувати іншу систему оцінки.

"Якщо виключити з оцінки ПСГ, ціна вже буде не вищою за $20 млрд, - зазначає пан Марунич. - Напевно можна придумати й інші способи оцінити ГТС дешевше".

Як повідомлялося раніше, 27 травня міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що компанія Baker Tilly провела оцінку ГТС України, але її результат буде озвучений після реформування НАК «Нафтогаз України».

«Цифра є. Закон приймемо і потім озвучимо», - сказав Ставицький. Згідно із законопроектом №2937 від 26 квітня 2013 року пропонується внести відповідні зміни до низки законів України, зокрема, про трубопровідний транспорт, і дозволити приватизацію «Нафтогаз України» та її дочірніх структур Крім того, пропонується дозволити оренду об’єктів магістрального трубопровідного транспорту. У березні компанія «Бейкер Тіллі Україна ЕК» (Київ) стала переможцем конкурсу з оцінювання вартості активів української газотранспортної системи (ГТС). Компанія провела оцінювання ГТС, включаючи підземні сховища газу і об’єкти інфраструктури, проте її результати поки що не оприлюднені.

Довідка. Газотранспортна система України є другою в Європі та однією з найбільших у світі. Загальна протяжність газопроводів (без урахування нових об’єктів), які експлуатує компанія, становить 37,1 тис. км., зокрема магістральних газопроводів – 22,2 тис. км. і газопроводів-відведень – 14,9 тис. км. Кількість газорозподільних станцій становить 1 449.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили один одного!”
Біблія

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.