Аратта - На головну

17 липня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сьогодні ЄС оцінить поступ України в Європу

Світ навколо нас 4403 перегляди

Опубліковано - 24.06.2013 11:49 | Всі новини | Версія для друку

Сьогодні ЄС оцінить поступ України в Європу
Сьогодні ЄС оцінить поступ України в Європу
Представники Євросоюзу та уряду України у понеділок будуть спільно аналізувати й дадуть оцінку зусиллям офіційного Києва на шляху до підписання угоди про асоціацію у Вільнюсі.

Участь у засіданні так званої Ради співробітництва Україна–ЄС братимуть прем’єр-міністр Микола Азаров та голова європейської дипломатії Катрін Аштон.

Цьогорічне засідання Ради з питань співробітництва України та ЄС є особливим, бо обидві сторони знаходяться на фінішній прямій до важливого саміту «Східного партнерства» у столиці Литви, пояснює Радіо Свобода голова місії України при ЄС Костянтин Єлісеєв.

«Це буде, звичайно, оцінка виконання критеріїв, необхідних для підписання угоди про асоціацію у Вільнюсі. Звичайно, будуть у порядку денному й питання поглиблення торговельно-економічної співпраці з Євросоюзом, а також питання енергетичної співпраці. У цьому зв’язку, головною буде тема модернізації ГТС України за сприяння ЄС. Українська сторона також порушить питання візової лібералізації. Відомо, що з 1 липня набуде чинності посилена угода про спрощену процедуру видачі віз і ми б хотіли, щоб ця угода бездоганно виконувалася всіма країнами ЄС», – каже голова місії України при Євросоюзі.

Як заведено, на засіданні Ради співробітництва Україна-ЄС мають підбити підсумки відносин за останній рік. Європейські дипломати вислухають представників українського уряду, зокрема, прем’єр-міністра Азарова, та, як очікується, мають дати оцінку зусиль України на шляху до асоціації та економічної інтеграції з ЄС. Об’єднана Європа ще раз нагадає, що готова підписати угоду у Вільнюсі. Тим часом офіційний Київ надасть інформацію, що він для цього робить, зокрема, у перебудові системи судочинства та зміцнення демократичних процесів, – в цих двох сферах, які особливо непокоять ЄС.

Імплементацію деяких заходів нам треба прискорити – український дипломат

Саме Рада міністрів закордонних справ 10 грудня минулого року чітко визначила три сфери, в яких Україна має показати прогрес, і які є критеріями підписання угоди про асоціацію з ЄС. Детальніший план просування України до ЄС був згодом викладений у так званому «списку Фюле» – 11 пунктах, які були передані українському керівництву єврокомісаром із питань сусідства й розширення Штефаном Фюле.

Костянтин Єлісеєв зауважує, що Київ докладає серйозних зусиль, хоча із втіленням деяких заходів дещо запізнюється.

«Не зважаючи на всі інсинуації й, можливо, на деякі точки зору песимістів, я думаю, що на сьогодні ми рухаємося у правильному напрямку. Єдине, що нам треба прискорити виконання деяких заходів у часовому вимірі. На сьогодні ми досягли різного рівня прогресу по всіх одинадцяти пунктах, визначених відповідними рішеннями Ради міністрів ЄС. По одних ми досягли відчутного прогресу, по інших у нас є тільки певний прогрес, тож нам треба деякі заходи прискорити з точки зору імплементації», – пояснює український дипломат.

Україна – зона особливої уваги

Напередодні нинішньої українсько-європейської зустрічі представники дипломатичних кіл ЄС вкотре підтверджують, що розвиток подій в Україні й особливо ситуація з Юлією Тимошенко, перебувають у зоні особливої уваги практично всіх установ співдружності, включно із Радою міністрів закордонних справ 27-ми держав-членів.

Проте, як зазначають Радіо Свобода у Раді ЄС, за підсумками нинішнього засідання європейських міністрів закордонних справ стосовно України не планують ухвалювати жодних рішень, бо збираються тільки для обговорень.

Європейські міністри у понеділок у Люксембурзі також мають погодити деякі пункти змісту спільної заяви, яку ухвалять у листопаді на Вільнюському саміті «Східного партнерства». Як зазначають місцеві дипломатичні джерела, Рада міністрів закордонних справ ЄС планує провести дискусії щодо низки важливих питань, зокрема, візової політики стосовно держав-партнерів на сході Європи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Скільки рабів, стільки ворогів”
Сенека

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.