Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


“Газпром” програв арбітраж з ціноутворення німецькій RWE

Газоват 5616 переглядів

Опубліковано - 1.07.2013 11:00 | Всі новини | Версія для друку

“Газпром” програв арбітраж з ціноутворення німецькій RWE
“Газпром” програв арбітраж з ціноутворення німецькій RWE
Виплати “Газпрому” на користь німецької RWE можуть становити більше 1 млрд євро протягом 3 років.

ВАТ "Газпром" може повернути німецькій компанії RWE понад один мільярд євро платежів за газ, здійснених з травня 2010 року, після програшу у спорі в арбітражному суді Відня та перегляду формули закупівельних цін, повідомляє агентство Bloomberg.

У минулий четвер RWE повідомила, що арбітраж ухвалив повернути їй частину платежів, а також скорегував формулу, за якою розраховується закупівельна ціна, з урахуванням тих умов, які були на ринку в цей час.

Повернення коштів "Газпром" здійснюватиме протягом трирічного періоду.

Представник RWE Мартін Пак (Martin Pack) відмовився від коментарів, проте заявив, що деталі рішення суду будуть опубліковані найближчим часом.

Від "Аратти": це далеко не перший прецедент, коли російський монополіст програє арбітраж з ціноутворення на газ. Наразі вже важко пригадати країну ЄС, яка б через суд не домоглася суттєвих знижок і навіть штрафних санкцій на свою користь.

Але попри ці очевидні факти українські урядовці продовжують повторювати мантри про "несправедливу ціну" на газ, "злодійку" Тимошенко і неможливість через судову суперечку переглянути, за їхніми словами," кабальну угоду".

В чому ж проблема? Бо насправді, за словами багатьох експертів, "Нафтогаз" має з "Газпромом" типову угоду, яка не відрізняється від аналогічних з європейськими країнами. Може причина в Харківських угодах по Севастополю, які підписав Янукович? Чи у "газових" взаєминах, окрім договірних, закріплених юридично, діють ще інші, "неформальні" чинники? Чому українські урядовці так і не спромоглися сформулювати, що заважає Україні у арбітражі переглянути формулу ціноутворення?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Почуття єдності нації неможливе без поваги до себе…”
Гарріет Бічер-Стоу

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.