Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Що дадуть рішення європейських судів у переговорах з «Газпромом»?

Газоват 5879 переглядів

Опубліковано - 2.08.2013 16:33 | Всі новини | Версія для друку

Що дадуть рішення європейських судів у переговорах з «Газпромом»?
Що дадуть рішення європейських судів у переговорах з «Газпромом»?
Чи зможе Україна домовитися з Росією про зниження ціни на газ, використовуючи рішення судів, програних «Газпромом»?

За словами міністра енергетики Едуарда Ставицького, саме ці аргументи Київ використовуватиме у переговорах з російською стороною. Проте, на думку і українських, і російських експертів, відносини «Газпрому» з європейськими компаніями не можуть стати прецедентом для української сторони.

Україна використовуватиме рішення європейських судів за позовами проти «Газпрому» під час переговорів з російською стороною щодо перегляду ціни на газ. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

«Газпром веде судові справи не тільки з Латвією, але і з компанією RWE. Вже програні суди «Газпрому» щодо формули ціни на користь споживача. Ми будемо враховувати ці аргументи у переговорах», – зазначив Ставицький.

Минулого року Польща домоглася зниження ціни газу на 15% після подачі позову проти «Газпрому» до Стокгольмського арбітражу. Упродовж останніх трьох років «Газпром» погодився знизити у середньому на 10% вартість палива для низки своїх клієнтів, зокрема, Німеччини, Австрії, Італії та Франції. Утім, на переконання експерта з енергетичних питань Олександра Нарбута, нинішня команда українських газових переговірників не здатна домовитися про це.

«У переговорній риториці має бути єдина команда переговорників, – наголошує Нарбут. – Якщо вони вестимуться у тому ж вузькому колі, то навряд чи ця риторика буде направлена на суттєві зміни взаємостосунків з великим монопольним постачальником».

Обтяжені політикою

Суди, які виграли європейські компанії, не можуть стати прецедентом у питанні між «Нафтогазом» та «Газпромом», переконаний заступник директора московського Інституту країн СНД Володимир Жарихін, оскільки українсько-російські газові контракти обтяжені політичними умовами. Позов до Стокгольмського арбітражу могла б подати як українська сторона, оскільки цінова політика змінилася, так і російська, оскільки Україна не добирає законтрактовані обсяги палива, каже Жарихін. Але ніхто цього так і не зробив.

«Було зроблено дуже багато заяв, як з боку Києва, так і з боку Москви, – наголошує російський експерт. – Але у реальності ніхто ніякого позову до арбітражу так і не подав, оскільки обидві сторони розуміють, що арбітри тут нічого вирішити не можуть. Це дуже політизоване питання, обтяжене політичними умовами».

У вересні 2011 року президент Віктор Янукович заявив, що Україна підготувала матеріали для вирішення газового спору з Росією у міжнародному арбітражі. Але відразу після цього українські урядовці заявили, що сподіваються на досягнення компромісу під час переговорів.

Українсько-російські переговори про зниження ціни на газ вже стали традиційними – вони тривають понад три роки. Проте численні зустрічі переговірників ніякого результату не дали.

У першому кварталі цього року ціна російського газу для України (з урахуванням харківської знижки 100 доларів) становила 406 доларів за тисячу кубів і була найвищою у Європі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.