Аратта - На головну

14 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Постсоціалістичні країни Східної Європи потребують зміни політичних еліт

Світ навколо нас 6852 перегляди

Опубліковано - 21.08.2013 20:27 | Всі новини | Версія для друку

Постсоціалістичні країни Східної Європи потребують зміни політичних еліт
Постсоціалістичні країни Східної Європи потребують зміни політичних еліт
«Амбіційний підйом, що стався після повалення комуністичних режимів у Східній Європі, позаду. Тепер там панують політичні еліти без залучення представників громадянського суспільства», пише Die Berliner Zeitung

Постсоціалістичні країни Східної Європи потребують докорінної зміни політичних еліт і останні події у Чехії це ще раз довели. Аби вирішити політичну кризу у країні парламент Чехії оголосив про саморозпуск.

«Наразі йдеться більш ніж лише про те, чи країною керуватимуть у майбутньому ліва, громадська чи велика коаліція», - стверджує журналіст Die Berliner Zeitung Франк Герольд. «Чверть століття після революційного перевороту, коли глибока економічна криза все ще в розпалі, йдеться про стабільність демократичної системи. І це стосується не лише Чехії, але й багатьох так званих країн колишнього соцтабору», - наголошує він.

Порівняно із кривавим конфліктом у Сирії чи Єгипті, шпигунськими скандалами та жахливим безробіттям у Іспанії чи Італії, проблеми східноєвропейських держав довгий час були непомітними – вважає Герольд. Але: «у Болгарії протягом двох останніх місяців громадяни щоденно протестують не лише проти уряду, але й проти усього політичного класу. У сусідній Румунії навпаки вже протягом довгого часу одна партія майже робить переворот у владі. В Угорщині правоконсервативний прем’єр-міністр та його оточення використовують демократично здобуту владу для підриву демократії та заміни її на авторитарне управління певного кола людей. Навіть в успішній Польщі партія прем’єр-міністра Дональна Туска тепер демонструє явні ознаки розпаду» - уточнює він.

«Цей список неповний, а сигнали різні, але разом вони вказують на тривожний спад у тих країнах, що після падіння комунізму виглядали настільки амбіційними», - стверджує журналіст. Причиною цього він вважає те, що «двадцять чотири роки тому нові еліти прибули на свої високі позиції надзвичайно швидко, де вони у значній мірі з того часу не змінювалися і досі залишаються на посадах. Новий порядок з’явився завдяки демократичній революції, але був сконструйований зверху, фактично без участі громадянського суспільства».

«До ключових позицій дібралися не ідеалісти та моралісти демократичної революції, а прагматики як чехи Вацлав Клаус та Мілош Земан. Більше того, розвинулися такі політичні групи, як, наприклад, чеські соціал-демократи, які опираються на свої історичні засади, а не на членів партії чи її масовість. Вони залишаються елітними клубами, які за лаштунками розвинули широку систему покровительства», - стверджує журналіст Die Berliner Zeitung.

«У Чехії політика робилася і робитиметься за лаштунками», - вважає він, але «вибори дають шанс подолати кризу, якщо вони не лише змінять уряд, але й стануть початком зміни політичних інструментів. Проте для цього потрібні нові надійні обличчя - докорінна зміна поколінь», - підсумовує журналіст.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ти говориш про Господа або Його чесноти, роби це серйозно і з належною повагою”
Джордж Вашінгтон

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.