Аратта - На головну

6 квітня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Холодна війна-2. Кремлівські генерали хотять побавитися ракетами

Світ навколо нас 6419 переглядів

Опубліковано - 16.02.2007 17:06 | Всі новини | Версія для друку

Холодна війна-2. Кремлівські генерали хотять побавитися ракетами
Холодна війна-2. Кремлівські генерали хотять побавитися ракетами
Москва має намір в однобічному порядку вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, а розробники ракет уже заявили про те, що можуть у будь-який момент відновити їхнє виробництво.

Росія знайшла відповідь на будівництво системи американської протиракетної оборони (ПРО) у Європі. Москва має намір в однобічному порядку вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, а розробники ракет уже заявили про те, що можуть у будь-який момент відновити їхнє виробництво.

Про можливий вихід Москви з радянсько-американської угоди від 1988 року про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД) заявив вчора, начальник російського Генштабу Юрій Балуєвський.

"Договір про РСМД є безстрокового характеру. Але можливість виходу з нього існує, якщо одна зі сторін надасть переконливі підстави для свого виходу", - сказав Балуєвський.

Остаточне рішення про вихід з Договору наразі не прийняте, це залежить від дій Вашингтона в галузі ПРО, визнав Балуєвський. "Подивимось, як далі діятимуть наші американські партнери. Те, що сьогодні вони роблять, створюючи третій позиційний район ПРО в Європі (Польщі), не піддається жодному поясненню", - сказав генерал армії.

Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності був підписаний між СРСР і США 8 грудня 1987 року. За документом обидві країни повинні ліквідувати усі свої ракети середньої (у діапазоні від 1000 до 5500 км) і меншої дальності (500-1000 км).

Однак, на виступі 10 лютого на Мюнхенській конференції по безпеці, російський президент Володимир Путін заявив, що цей договір не є універсального характеру. "Сьогодні такі ракети вже має цілий ряд країн: КНДР, Республіка Корея, Індія, Іран, Пакистан, Ізраїль. І лише США та Росія мають зобов’язання не створювати подібних систем озброєнь. Логічно, що за цих умов ми змушені задуматися над забезпеченням власної безпеки", - заявив він.

Раніше директор і генеральний конструктор Московського інституту теплотехніки Юрій Соломонов заявляв, що МІТ у стані відновити виробництво балістичних ракет середньої дальності (БРСД), зокрема БРСД "Піонер". "Ми готові до можливого виробництва БРСД і інтелектуально, і технічними потужностями", - сказав він.

Ракети Піонер (за західною класифікацією - СС-20) з дальністю польоту до 5 тисяч км за договором було знищено разом з аналогічними американськими ракетами Першинг. Тоді ж на вимогу американців були знищені новітні радянські оперативно-тактичні ракети Ока з дальністю польоту 400 км, хоча вони формально не підпадали під Договір.

У Вашингтоні насторожено відреагували на заяву генерала армії Балуєвського. Там визнали, що вихід Росії з Договору створить проблеми Америці та Європі. "Звичайно, це створить нам проблему, - зазначив голова Пентагону Роберт Гейтс на прес-конференції в Міністерстві оборони. - А особливо це створить проблему європейцям".

Втім, Гейтс не вважає, що дії Росії зумовлено будівництво в Європі американської протиракетної оборони. "Вони добре знають, що частини ПРО, які ми маємо намір розмістити в Європі і ведемо зараз з цього приводу переговори, не загрожують Європі, не загрожують Росії", - заявив він.

За припущенням голови Пентагона, Москву може "турбувати наростаюча загроза, пов’язана з ракетами середньої дальності на південь та схід" від її кордонів. І цим, можливо, пояснюються висловлення в Росії щодо Договору про РСМД, додав Гейтс.

На питання, навіщо розміщати систему ПРО в Польщі, якщо радіус дії ракет Ірану дозволяє їм долетіти лише до південних районів Туреччини, міністр відповів: "Якби мені хтось гарантував, що Іран заморозить розробку ракетних технологій і не зможе придбати ракетні технології в інших країнах, то я б почував себе більш спокійно. Мені цього ніхто не гарантує".

Представник держдеп США Шон Маккормак заявив, що розгортання в Східній Європі бази ракет-перехоплювачів у межах програми створення ПРО "не спрямоване проти Росії".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Від Трипілля українці як солідаристи тяжіють до кооперативної співпраці, але у 1929 році більшовики перетворили на колгоспи та радгоспи численні сільськогосподарські товариства, машинові товариства, товариства спільного оброблення землі, тощо...”
Юрій Липа

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.