Аратта - На головну

14 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Брюсселі чекають, чи вирішить Київ питання Тимошенко

Світ навколо нас 4401 перегляд

Опубліковано - 18.11.2013 12:07 | Всі новини | Версія для друку

У Брюсселі чекають, чи вирішить Київ питання Тимошенко
У Брюсселі чекають, чи вирішить Київ питання Тимошенко
Сьогодні, 18 листопада європейські міністри закордонних справ проведуть у Брюсселі обговорення ходу підготовки до Вільнюського саміту «Східного партнерства».

Очікувалося, що саме цього дня вони мали ухвалити рішення щодо підписання угоди про асоціацію з Україною. З огляду на досі не виконані Києвом передумови, з боку європейської дипломатії, вочевидь, лунатимуть заклики до України, проявити політичну волю та зробити останній рішучий крок, тобто, ухвалити у Верховній раді решту євроінтеграційних законів та уможливити вирішення справи Тимошенко.

Голови дипломатичних відомств на нараді у Брюсселі мали б опрацювати підсумкову декларацію, яку планується ухвалити на саміті наприкінці місяця у Вільнюсі. Однак, з огляду на те, що в питанні із асоціацією з Україною все ще залишається невизначеність, міністри закордонних справ, вочевидь, обмежаться тільки обміном думками.

У європейських дипломатичних колах кажуть, що готові ще зачекати результатів цьоготижневих засідань Верховної ради, особливо, щодо вирішення проблеми екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та можливості її виїзду на лікування за кордон.

Заступник голови місії України при ЄС Надія Цок каже, що усвідомлює, що рішення про підписання угоди у Вільнюсі сьогодні ще не на часі.

«Ми сподіваємося, що ЄС в принципі підтвердить свою позицію про готовність її підписати, за умови, що Україна виконає певні критерії. Робота з їх виконання ведеться, зокрема, у Верховній Раді… Як свідчить нещодавнє засідання комітету з питань парламентського співробітництва, є розуміння як з боку більшості, так і серед опозиції щодо того, що потрібно сьогодоні зробити», – каже вона.

Воля розв’язати проблему Тимошенко відсутня – євродепутат

З нею не погоджується польський євродепутат від найбільшої фракції в Європарламенті – Європейської народної партії – Кшиштоф Лісек. Він заявляє: те, що ми наразі спостерігаємо у Верховній раді, свідчить про відсутність волі до розв’язання проблеми Тимошенко. А отже, це – сигнал про небажання підписувати угоду з ЄС у Вільнюсі.

«Ми послідовні у тому, що хочемо підписати угоду про асоціацію з Україною. Але, з іншого боку, умова щодо Юлії Тимошенко має бути вирішена. Гадаю, ми з боку ЄС, вже все сказали. Президент Янукович та його люди в парламенті знають, що їм треба зробити», – пояснює парламентар позицію європейської дипломатії.

За його словами, кінцева дата – це Вільнюський саміт», – додає парламентар.

«Якщо в останню секунду президент Янукович таки принесе добре рішення на саміт, то все буде гаразд. Але відомо, що є процедури, яких слід дотримуватися, а це потребує часу», – заявляє в інтерв’ю Радіо Свобода пан Лісек.

Або Київ виконає умови, або угоду відкладуть – експерт

Експерт із Центру європейських політичних досліджень Ґрант Костанян каже, що наразі Київ ще не зробив переконливого кроку, тож підтримки ідеї підписання вільнюських угод від усіх європейських дипломатів годі й чекати.

«ЄС повинен надіслати Києву сигнал: якщо ви дійсно хочете цієї угоди, то маєте відповідати цим критеріям. В державах ЄС нині визначаються щодо України, тож якщо вона переконливо не виконує умов, то одностайності щодо рішення підписати угоду з Україною не буде», – пояснює експерт.

Угода про асоціацію та ЗВТ може укладатися тільки за умови одноголосної підтримки всіх 28 країн-членів ЄС. Безумовно, на цьому етапі є держави, що відмовляться підтримати цей крок, переконаний Ґрант Костанян. Тому, на його думку, «або Україна вчасно виконає висунуті умови, або угоду відкладуть».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.