Аратта - На головну

10 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Брехня допомагає тимчасово зміцнити стосунки

У світі науки 13237 переглядів

Опубліковано - 31.07.2014 02:46 | Всі новини | Версія для друку

Брехня допомагає тимчасово зміцнити стосунки
Брехня допомагає тимчасово зміцнити стосунки
Дослідники з Оксфордського Університету та Університету Аалто з’ясували: люди, які послуговуються так званою «брехнею на благо», встановлюють більш міцні соціальні відносини.

«Біла брехня» допомагає уникати конфліктів і створює фальшиве почуття згуртованості, згладжуючи відмінності між людьми. У період залицяння через таку стратегію утворюється ілюзія сумісності. Ціна за цю хибну гармонію надто висока, повідомляє Psychology Today.

Людина весь час придушує свої справжні почуття й емоції, а невдоволення при цьому накопичується. Коли вона намагається перестати брехати, партнер не розуміє, чому його обранець настільки сильно змінився і поводиться не так, як раніше. В цьому випадку, єдиним способом врятувати взаэмини стає нова брехня.

Професор Оксфордського Університету, психолог Робін Данбар каже, що «біла брехня» дійсно створює більш тісний зв’язок. Однак опісля, коли партнер розуміє, що все було неправдою, наступає розплата. Почавши брехати, практично неможливо зупинитися. Для багатьох така поведінка стає стилем життя. Це призводить до плачевних наслідків. У надії заглушити муки совісті, людина може стати трудоголіком, залежним від спорту чи релігії, і навіть алкоголіком або наркоманом.

Але існують ситуації, коли брехня виступає як певна необхідність, єдино можливий вихід із ситуації. Так коли ж ми маємо справу з брехнею на благо?

1. Коли необхідно підбадьорити хвору людину. Це необхідно, для того що б людина не опускала руки і не переставала чинити опір хворобі, борючись за своє здоров’я.

2. Коли спілкуєтеся з дітьми. Щоб уникнути травмування ще не сформованої дитячої психіки, деколи краще не відкривати їм усієї правди.

3. Коли не хочете засмучувати батьків. Для того, щоб зберегти їхню нервову систему, що так впливає на загальний стан здоров’я, краще інший раз не посвячувати їх у свої проблеми.

4. Коли хочете уникнути сварки з близькими, якщо сказана правда неодмінно її спровокує.

5. Коли спілкуєтеся через інтернет, - краще приховувати або недоговорювати правду з метою власної безпеки.

6. Коли хочете комусь підняти настрій. Шкоди така брехня в собі не несе, зате може сприяти появі позитивного настрою.

7. Коли підтримуєте близьких, якщо при цьому необхідно показати свою солідарність і не зіпсувати відносин.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія має свою правду, легенда - свою”
Віктор Гюго

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.