Аратта - На головну

15 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Українська влада не підтвердила але й не спростувала наявність співробітників іноземних спецслужб на Майдані

Світ навколо нас 4530 переглядів

Опубліковано - 13.01.2015 15:17 | Всі новини | Версія для друку

Українська влада не підтвердила але й не спростувала наявність співробітників іноземних спецслужб на Майдані
Українська влада не підтвердила але й не спростувала наявність співробітників іноземних спецслужб на Майдані
Українська влада не змогла ані підтвердити, ані спростувати факти причетності іноземних спецслужб до злочинів проти активістів Євромайдану на початку 2014 року.

Про це йдеться в поширеній сьогодні доповіді Комітету Ради Європи із запобігання тортур чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.

«Розслідування, проведене українською владою, не змогло підтвердити або спростувати обвинувачення або натяки, отримані делегацією», – йдеться в звіті. Цю доповідь експерти підготували за підсумками візиту до України, що відбувся в лютому 2014 року.

Експерти комітету також заявляють, що українські правоохоронці вдавалися до насильницьких дій при затриманні протестувальників на Майдані в 2014 році.

«Правоохоронні органи, які, ймовірно, жорстоко поводилися з протестувальниками, складалися переважно з членів наразі розпущеного спецпідрозділу «Беркут», а також із військових внутрішніх військ», – йдеться в документі.

Члени делегації провели низку інтерв’ю з учасниками протестів, які на момент візиту експертів перебували в ув’язненні чи у медзакладах Києва і Дніпропетровська, а також зустрічалися з керівництвом і лікарями київських і дніпропетровських лікарень, із судмедекспертами.

У Києві делегація комітету Ради Європи зібрала численні свідчення і докази жорсткого поводження з учасниками Майдану з боку представників органів внутрішніх справ і «груп невідомих осіб у цивільному одязі, які співпрацювали» з силовиками. Люди заявляли, що їх били «гумовими кийками, іншими твердими предметами доти, поки вони переставали рухатися чи непритомніли».

У комітеті стверджують, що навмисне жорстоке поводження з боку співробітників правоохоронних органів щодо активістів Євромайдану було схваленим владою методом встановлення порядку і відбувалося ще до передачі затриманих українським слідчим.

У деяких випадках, стверджують експерти, жорстоке поводження мало такий характер, що його можна вважати тортурами.

У звіті йдеться, що відсутність ідентифікаційних знаків на уніформі правоохоронців є одним із головних факторів, який може ускладнити подальше розслідування жорстокого поводження міліції у часи Майдану.

Служба безпеки України раніше заявила про причетність співробітників Федеральної служби безпеки Росії до злочинів проти активістів Євромайдану, зокрема до вбивств мирних громадян під час протестних акцій на початку 2014 року в Києві.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили один одного!”
Біблія

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.