Аратта - На головну

4 квітня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Компанія Goodyear перетворила шини на генератори, що постачають додатковою енергією ваш автомобіль

Технології 27866 переглядів

Опубліковано - 14.03.2015 10:54 | Всі новини | Версія для друку

Шини Goodyear BH03
Шини Goodyear BH03
Нещодавно на білий світ з’явилася абсолютно нова технологія - регенеративні шини, що використовують тепло і вібрацію для отримання електричної енергії, що використовується для підзарядки акумуляторних батарей електричного або гібридного автомобіля.

У світі електричних і гібридних автомобілів ефективність є ключовим моментом, будь-яка кількість витраченої марно енергії - це зниження дистанції, яку зможе проїхати автомобіль на одному заряді акумуляторних батарей.

Для збільшення ефективності в автомобілі впроваджуються всілякі енергозберігаючі та рекуперативні технології, зокрема системи регенеративного гальмування, рекупераційні амортизатори та інші елементи підвіски. А нещодавно на білий світ з’явилася абсолютно нова технологія - регенеративні шини, що використовують тепло і вібрацію для отримання електричної енергії, що використовується для підзарядки акумуляторних батарей автомобіля.

Такі "енергозберігаючі" шини продемонструвала відома компанія Goodyear в рамках Женевського Автосалону, що проходив минулого тижня, повідомляє DailyTechInfo. Поки що існують лише експериментальні дослідні зразки шин Goodyear BH03, які збирають теплову енергію, що виділяється в результаті декількох різних процесів, і перетворюють її на електрику, яка надходить в батарею автомобіля.

Основою цих шин є шар п’єзоелектричного матеріалу, що прихований під гумою шини. У більшості випадків п’єзоелектричні матеріали виробляють електрику в результаті застосування до них механічних зусиль, але в даному випадку якийсь термо-п’єзоелектричний матеріал, склад якого тримається в таємниці, буде перетворювати в електрику не тільки енергію механічних вібрацій, а й зайве тепло, що виділяється в гумі шини при їзді або надходить ззовні.
Основою цих шин є шар п’єзоелектричного матеріалу, що прихований під гумою шини
Основою цих шин є шар п’єзоелектричного матеріалу, що прихований під гумою шини
Водіям добре відомо, що при інтенсивній їзді шини автомобіля нагріваються досить значно через тертя, що виникає при контакті шини з дорогою. Свою дещицю у цю справу вносить пряме сонячне світло, вібрація, удари шини об нерівності дорожнього покриття, та й саме дорожнє покриття розігрівається влітку до високої температури сонячними променями. І вся ця теплова енергія, що виникає в результаті різних процесів, буде перетворюватися шинами Goodyear BH03 в електрику, дозволяючи автомобілю проїхати велику дистанцію.

На жаль, поки невідомо, яку кількість енергії здатні виробити такі високотехнологічні чудо-шини. Представники компанії Goodyear ще самі не можуть сказати точно, яка буде ефективність використання їхнього винаходу і скільки можуть коштувати такі шини за умови їх масового виробництва. Але в кожному разі ця "шкурка варта вичинки", адже будь-яка кількість поверненої або отриманої ззовні енергії, - це зайві кілометри пробігу автомобіля, менша кількість спаленого бензину або палива на теплових електростанціях.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Технології»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми захоплюємося старовиною, але живемо сучасністю ”
Овідій

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.