Аратта - На головну

18 червня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На службі у «Газпрома»: міністр енергетики України заявив, що альтернативна енергетика в Україні не має права на існування

Економіка 7585 переглядів

Опубліковано - 18.03.2015 19:37 | Всі новини | Версія для друку

Демчишин сказав, що альтернативна енергетика в Україні не має права на існування, — бізнесмен
Демчишин сказав, що альтернативна енергетика в Україні не має права на існування, — бізнесмен
За словами представника Американської торгової палати Станіслава Круглякова, міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив, що галузь альтернативної енергетики в Україні не має права на існування.

Про це він розповів журналістам, повідомляє сайт 24tv.ua

"Я був у суботу у міністра. Був як представник Американської торгової палати, яка інвестувала в Україну. Я представляю іноземних інвесторів, які вклали гроші в економіку України, і прийшов дізнатися, чого очікувати в питанні розвитку альтернативної енергетики. Мені було сказано, що наша галузь не має жодного права на існування, що вона була просунута корупційними силами в часи Януковича. Але яке відношення маю я і зарубіжні інвестори до корупційних схем? Я є членом комітету з енергетики США, мене підтримує аташе з енергетики посольства США. На це мені було сказано, що в Сполучених Штатах теж дають хабарі", — розповів бізнесмен.

Кругляков додав, що в галузі альтернативної енергетики в Україні зараз "вкрай нездорова ситуація", оскільки рішенням НКРЕКП про зниження тарифу на електроенергію, отриману з поновлюваних джерел, порушено всі закони, пов’язані з альтернативною енергетикою, а також права інвесторів. "Просто взяли і урізали на 50%, без жодного пояснення, посилаючись на постанову Кабінету Міністрів про надзвичайну ситуацію в енергетиці. Так, є така постанова, але в цій постанові ніде не сказано, що треба на 50% урізати тариф", — підкреслив представник американського бізнесу.

Кругляков також зазначив, що через девальвацію гривні інвестори зазнають значних збитків, оскільки мають великі кредити. "Ми втрачаємо гроші з дня на день. І коли я його (Демчишина — "24") запитав, як мені поводитися з державним банком, Ощадбанком, в якому у мене кредит, мені вельмишановний міністр заявив, що я можу його не платити, що йому абсолютно все одно, що буде з Ощадбанком", — розповів він.

Бізнесмен заявив, що має намір звернутися до парламенту України і посольство США в Україні, а також залучити закордонну пресу.

"Якщо треба, будемо робити все. Таке свавілля не може відбуватися. Хіба має право міністр держави, яка намагається увійти до Євросоюзу і отримати іноземні інвестиції, так псувати імідж цієї держави ?! Я народився в Україні, багато років вів бізнес в Україні, розумію внутрішню обстановку, а якби я був просто американцем, який прийшов на прийом до міністра енергетики, і почув те, що почув я? Цей американець вже знаходився б в літаку і відлітав звідси разом зі своїми інвестиціями", — заявив бізнесмен.

Він також додав, що практика призначення міністрів за партійними квотами коаліції не виправдала себе, і вплинути на політику міністра енергетики може тільки одна людина — президент України Петро Порошенко.

Нагадаємо, через декількох місяців після заяви американської Chevron про зупинку своєї діяльності на території України зі схожою заявою виступила і британо-нідерландська Shell. Компанія 12 березня заявила про припинення бурильної діяльності за проектом спільної роботи з ПАТ "Укргазвидобування" у зв’язку з економічною недоцільністю.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.