Аратта - На головну

15 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Журналісти ВВС на власні очі побачили як російські бойовики виконують Мінські домовленості

Світ навколо нас 4323 перегляди

Опубліковано - 23.04.2015 13:27 | Всі новини | Версія для друку

Журналісти ВВС на власні очі побачили як російські бойовики виконують Мінські домовленості
Журналісти ВВС на власні очі побачили як російські бойовики виконують Мінські домовленості
Кореспонденти ВВС стали свідками обстрілів позицій українських військових з боку проросійських бойовиків у Широкиному.

Під час обстрілів команда ВВС бачила свідчення використання важкого озброєння, яке мало бути відведене від лінії зіткнення за Мінськими домовленостями.

Про це повідомив кореспондент ВВС.

Снаряди в бік українських військових падали так часто, що їх важко було порахувати, повідомляють кореспонденти ВВС.

Бойовики вели щільний вогонь протягом години. Тільки після цього українські військові почали стріляти у відповідь – проте, обстріли зі сторони бойовиків продовжувались.

Як повідомляють кореспонденти ВВС, обстріли почалися, як тільки команда спостерігачів ОБСЄ залишила це місце.

Українські військові продемонстрували журналістам один снаряд, що влучив в будинок і не розірвався. Розміри снаряду означають, що його випустили з важкого озброєння, яке мало бути відведене з цього місця за Мінськими домовленостями.

Представники самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" натомість звинувачують у обстрілах українську сторону.

Умови для демілітаризації

Раніше секретар РНБО Олександр Турчинов розповів, за яких умов українські військові можуть залишити населений пункт Широкине, яке розташоване за 20 км на схід від Маріуполя.

За словами Турчинова, це відбудеться лише за тих обставин, якщо у Широкиному постійно діятиме пункт спостерігачів ОБСЄ, а село візьме під контроль міліція.

"Тому що наразі спостерігачі ОБСЄ працюють за графіком – із 7-ої до 17-ої години вони об’їжджають територію. Як тільки вони від’їжджають на відпочинок, розпочинається вогонь з боку російсько-терористичних угрупувань, і десь близько сьомої години він завершується", - розповів пан Турчинов в інтерв’ю "5 каналу".

Не віддавати Широкине

Водночас громадська організація "Штаб оборони Маріуполя" опублікувала звернення громадськості міста з закликом не залишати Широкине.

Як йдеться у зверненні, у Широкиному розташована стратегічна висота, яку відбили у бойовиків, і з якої вони раніше обстрілювали місто.

"Вважаємо, що залишити Широкино сьогодні - означає поставити під удар півмільйонний український Маріуполь", - йдеться у заяві.

В організації критикують ідею залишати село під контролем ОБСЄ через те, що спостерігачі, "не володіючи засобами збройного захисту, не зможуть чинити ніякого опору агресору".
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Російське духовенство завжди навчало паству свою не пізнавати і любити Бога, а тільки боятися чортів, яких воно ж і розплодило зі своїми попадями ”
Василь Ключевський

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.