Аратта - На головну

6 квітня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Крим - відпочинок під контролем апарату Путіна

Імперія «Совок» Регіон: Автономна республіка Крим 7485 переглядів

Опубліковано - 16.07.2015 14:12 | Всі новини | Версія для друку

Крим - відпочинок під контролем апарату Путіна
Крим - відпочинок під контролем апарату Путіна
Пляжний сезон у самому розпалі. Але про ту кількість відпочивальників, якою Крим міг похвалитись до російської анексії, жителі півострова нині можуть тільки мріяти.

Залізничний вокзал у Сімферополі, який завжди був воротами Криму, тепер виглядає порожнім - на маршрутах тільки електропотяги внутрішньокримського сполучення, залізничного сполучення з материковою Україною й надалі нема. Тут лише іноді зустрічаються поодинокі туристи. Натомість новим життям зажив сімферопольський аеропорт - місцева влада збудувала додатковий термінал і розширила злітні смуги, аби збільшити прийом авіарейсів з Росії.

У середині липня туристичний сезон зазвичай вже вирував у Криму. Сьогодні ж пляжі в одному з найпопулярніших курортів, мальовничому містечку Гурзуф, заповнені наполовину. Можливо, це пов’язано з тим, що їх тут підготували тільки в середині червня.

Де відпочивають працівники міноборони РФ

Не вельми людно й біля головного санаторію Гурзуфу. Над центральним входом - величезний герб Росії й напис "Управління справами Президента Російської Федерації". Як пояснили охоронці, у Гурзуфському санаторії відпочивають тепер родичі й працівники російського міністерства оборони.

Трохи краще з туристами в Євпаторії. Піщані береги заповнені відпочивальниками, а в санаторії складніше знайти вільні путівки.

Місцеве "Міністерство курортів та туризму Республіки Крим" повідомило, що в червні вже прийняло на відпочинок мільйонного туриста. Але все пізнається у порівнянні. Згідно з заявами міністерства курортів і туризму АР Крим, у 2012 році туристичний потік на півострові сягав 5-6 мільйонів людей. Переважну більшість туристів складали приїжджі з материкової частини України та Білорусі. Через скасування залізничного сполучення Крим повністю втратив цих відпочивальників. Тепер більшість туристів приїздять з Росії, що стає зрозумілим, коли з усіх боків лунає російська мова з типовим акцентом.

Готельний бізнес - символічні прибутки

Брак туристів відчувають і власники готелів. Катерина з чоловіком кілька років тому збудували невеликий готель на південному узбережжі Чорного моря - вони мріяли про маленький сімейний бізнес. Сьогодні вона розповідає, що вже другий рік поспіль не має жодних прибутків від свого готелю. "Торік ми були вже раді, якщо до нас приїжджали бодай 3-4 відпочивальника за тиждень. Цього року ситуація покращилась, але не значно, - каже жінка. - Ми досі не змогли повернути гроші, які вклали в будівництво. Не думаю, що найближчими роками нам це вдасться". За її словами, схожа ситуація й у сусідів.

Трохи краще йдуть справи зі здачею в оренду приватних квартир. Іван з Євпаторії цього року мав бронювання за місяць наперед. "Я здаю квартиру своєї мами. Того року у мене майже не було замовлень, а зараз до нас всі їдуть, переважно росіяни. Я чекаю на людей з Нижнього Новгороду, Москви та Єкатеринбургу", - розповів Іван.

За українське пиво доведеться розкошелитись

Самі ж кримчани вже настільки адаптувалися за ці півтора року до російської дійсності, що, здається, анексія відбулась багато років тому. Про Україну нагадують хіба що назви найбільших українських мереж супермаркетів "Сільпо", "Фуршет" та "АТБ", які продовжують працювати на півострові. А от продукти на полицях переважно російського виробництва.

Українські товари зустрічаються рідко. Як правило, це молочна продукція, мінеральні води й пиво. І вони відчутно дорожчі, ніж на материковій частині України. Так, пляшка "Чернігівського пива" в Сімферополі коштує нині 49 рублів, що дорівнює близько 23 гривням, тоді, як по інший бік лінії розмежування, - не більше 12 гривень.

Під прапором Радянського Союзу

Подібна ситуація й у книгарнях. "Чи є у вас якісь книги українською мовою?" - запитую в одному з найбільших книжкових магазинів Сімферополя. Продавець запрошує пройти вглиб залу. На полицях стоять класичні твори зі шкільної програми та переклади польських письменників, а також декілька книг Андрія Куркова й Лади Лузіної російською мовою. "Тільки те, що залишилось зі старого, - пояснює він. - Зараз нічого не везуть".

Під контролем Москви в Криму не лише санаторії. Таврійський національний університет перейменували на Кримський федеральний університет, а біля його центрального входу майорять три прапори: російський, кримський та Радянського Союзу.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Імперія «Совок»»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.