Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Брюссель визначив 14 проектів для зменшення залежності від газу з Росії

Газоват 8643 перегляди

Опубліковано - 9.02.2016 17:59 | Всі новини | Версія для друку

Брюссель визначив 14 проектів для зменшення залежності від газу з Росії
Брюссель визначив 14 проектів для зменшення залежності від газу з Росії
Відповідно до нової стратегії, Естонію, Латвію, Литву та Фінляндію планують приєднати до європейської газотранспортної мережі. Болгарія і Румунія повинні бути з’єднані з газорозподільною системою Греції.

Єврокомісія визначила 14 проектів, які б могли зробити держави-члени ЄС менш залежними від російського газу. Вони полягають здебільшого в об’єднанні існуючою інфраструктурою країни Євросоюзу, заявив увечері в понеділок, 8 лютого, єврокомісар з питань енергетики та клімату Мігель Аріас Каньєте.

Відповідно до плану, шість проектів стосуються країн Балтії та Південно-Східної Європи. Ці регіони особливо залежать від поставок російського газу. Так, Естонію, Латвію, Литву та Фінляндію планують приєднати до європейської газотранспортної мережі. Від хорватського острову Крк планують прокласти трубопровід до Угорщини. Болгарія і Румунія повинні бути з’єднані з газорозподільною мережею Греції. Два інших проекти, спрямовані на поліпшення транскордонного постачання газу між Іспанією, Португалією та Францією.

Проекти вписані в контекст так званої стратегії ЄС-СПГ, яка в свою чергу є частиною пакета енергетичної безпеки Європейської Комісії. Згідно зі стратегією енергетичної безпеки, ЄС має складатися з дев’яти "енергетичних регіонів".

Як повідомляється, на даний момент ЄС отримує третину необхідного газу з Росії. Водночас кілька східноєвропейських країни ЄС практично повністю залежать від нього.

Нагадаємо, за інформацією видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, ЄС хоче вивчити контракти "Газпрому" з європейськими компаніями на предмет несправедливих цін, які порушують європейські торговельні правила.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли хоч в невеличкій частині народу жевріє ідея незалежності, коли хоч частина народу має змогу виявляти волю нації, то це ліпше, ніж коли нидіє цілий мозок нації в рабстві, атрофуючи в цілій нації волю до самостійного життя”
Дмитро ДОНЦОВ

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.