Аратта - На головну

13 травня 2025, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Тест на правосудність. Українського військового Марківа допитали в Італії

Світ навколо нас 5464 перегляди

Опубліковано - 18.07.2017 10:19 | Всі новини | Версія для друку

Віталій Марків
Віталій Марків
Віталій Марків, 28-річний нацгвардієць, заарештований 30 червня у Болоньї, поки що залишається в італійській тюрмі.

Українця затримали за підозрою в умисному вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі у травні 2014 року поблизу Слов’янська.

У понеділок, 17 липня, відбувся перший допит Марківа.

Під час попередніх засідань підозрюваний скористався правом на мовчання через зміну адвоката. Тепер військового захищає відомий на Апеннінах правник Раффаеле делла Валле.

Питання зміни запобіжного заходу наразі не порушувалося, повідомила журналістам сторона захисту.

Допит тривав шість годин, і був дуже деталізованим.

Сторона захисту, яка наполягає на невинуватості Марківа, надала свої пояснення та отримані з України документи.

По-перше, твердить захисник, він на той час був не командувачем, а солдатом Нацгвардії, отже, не міг віддавати наказів. По-друге, його батальон не мав у своєму розпорядженні мінометів.

Крім того, наголошує Раффаеле делла Валле, з позиції, де перебував Марків, він навіть не міг бачити підніжжя гори, де загинули журналісти.

Саме через це сторона захисту особливо наполягає на виїзді на місце події, на гору Карачун поблизу Слов’янська, на той час окупованого.

"Тільки там можна зрозуміти всю складність справи, - заявив адвокат, - Йдеться ж не про рівний стадіон діаметром 100 метрів, а про гору окружністю в кілька кілометрів, відстані там є значними. Я попросив також, щоб були заслухані свідків бойові товариші Марківа, які були поряд з ним і можуть розповісти про обставини".

Водночас сторона обвинувачення стверджує, що Марків на той час був командувачем і що він та інші особи "знали, що йдеться про журналістів й саме у них і цілилися".

За інформацією італійської преси, обвинувачення говорить про велику кількість - до 30 - мінометних ударів, а також про "значний проміжок часу, в який вони були завдані".

Долучені до справи й фотографії, зроблені Андреа Роккеллі в день загибелі.

Свідками обвинувачення є французький журналіст Вільям Роглон, що вцілів під час того обстрілу, та два італійських журналісти, які нібито спілкувалися з Марківим телефоном.

Свідки захисту також є, але їхні імена поки що не розголошуються. Як зазначає Раффаеле делла Валле, на його заклик до очевидців вже відгукнулися кілька людей, і упродовж серпня захист має намір провести власне розслідування.

У наступні 10 днів суддя має ухвалити рішення: або дозволити виїзд на місце події або ж оголосити фазу розслідування закритою і розпочати власне процес.
18 липня, як очікують, Віталій Марків має вперше від дати арешту побачитися з рідними.

На цей час його двічі відвідували представники консульства України у Мілані, за словами яких умови утримання є прийнятними.

Віталій Марків має громадянство як України, так і Італії. Оскільки італійські закони не виключають подвійного громадянства, то ув’язнений може користуватися консульською підтримкою з українського боку.

Військового затримали в італійському аеропорту. У Нацгвардії повідомляли, що він поїхав до Італії під час відпустки.

Напередодні генпрокурор України Юрій Луценко повідомив, що Україна депортувала до Італії громадянина цієї країни, якого підозрюють у масщтабних схемах з відмивання грошей.

ГПУ сподівається, що це сприятиме поверненню Віталія Марківа до України.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.