Аратта - На головну

11 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


В Австралії створили гіперзвукову ракету

Світ навколо нас 6439 переглядів

Опубліковано - 18.07.2017 19:10 | Всі новини | Версія для друку

В Австралії створили гіперзвукову ракету
В Австралії створили гіперзвукову ракету
На космічному полігоні Вумера в Південній Австралії пройшов успішний експериментальний політ гіперзвукового літального апарата HIFiRE.

Про це повідомляє news.com.

"Швидкість гіперзвукового літака більш ніж у п’ять разів перевищує швидкість звуку і має потенціал створити революцію в авіаційних перевезеннях, що дасть можливість швидше і дешевше подорожувати світом та здійснювати польоти в космос", - заявила міністр оборони Австралії Маріс Пейн.

На думку міністра, окрім величезного цивільного і наукового значення, на сучасному етапі важливим є також потенційне військове застосування цієї технології – можливість для Австралії відреагувати на майбутні загрози.

Австралія та США працюють над створенням гіперзвукового літального апарата впродовж майже десятиліття. Перший запуск був проведений у 2009 році, попередні випробувальні польоти проводилися на ракетному полігоні на Гаваях. Подальші дослідження проводяться на австралійському полігоні Вумера, де є можливість використовувати велику територію і систему безперервного збору даних.

Під час попередніх випробувань безпілотний австралійсько-американський апарат досяг швидкості Мах 8 (9878 кілометрів на годину). Але контрольований гіперзвуковий політ виявився серйозним викликом. Серія випробувань по всьому світу була безрезультатною.

Подолання цих проблем потребувало значних зрушень у сфері термостійкості матеріалів, аеродинаміці та у створенні аерокосмічних апаратів, які б були досить швидкими та легкокерованими для того, щоб спрямувати таке швидкісне судно.

HIFiRE 4 став останнім у серії HIFiRE і його випробування було проведено успішно. Незважаючи на завершення програми на сучасному етапі, міністр оборони Австралії запевнила, що країна продовжуватиме дослідження та оцінку гіперзвукових літальних апаратів як власними силами, так і шляхом міжнародної співпраці.

США та Австралійське оборонне відомство зокрема, зацікавлені в результатах HIFiRE через те, що гіперзвуковий політ може не лише стати новою ерою в авіаперевезеннях, а й дозволить завдавати ракетних ударів практично без шансів для протиракетної оборони.


Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

У нашого Українського народу існує повір’я, що від тих батьків, які не дотримуються звичаїв, родяться діти, що стають вовкулаками. Вовкулака, бувши в людській постаті, до церкви не ходить, з людьми не вітається і звичаїв людських не знає”
Олекса Воропай

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.