Аратта - На головну

10 квітня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


«Нафтогаз» виграв арбітраж у «Газпрому»

Газоват 6662 перегляди

Опубліковано - 1.03.2018 13:31 | Всі новини | Версія для друку

«Нафтогаз» виграв арбітраж у «Газпрому»
«Нафтогаз» виграв арбітраж у «Газпрому»
Вчора Стокгольмський арбітражний трибунал ухвалив рішення на користь НАК «Нафтогаз України» щодо більшості важливих питань в спорі з ПАТ «Газпром».

Про це повідомив Департамент з корпоративних комунікацій Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

Трибунал підтвердив порушення Газпромом зобов’язань щодо обсягів транзиту та присудив компенсацію в розмірі 4,63 млрд дол. Це рішення означає, що Газпром має сплатити Нафтогазу близько 2,56 млрд дол., з урахуванням остаточного розрахунку за газ, поставлений в 2014 та 2015 роках.

«Ми задоволені тим, що виграли арбітраж по ключовим питанням. Це важливий день для українського народу та майбутнього європейських газових ринків», — сказав голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Грошові вимоги Нафтогазу у цій справі складали 15 млрд дол. за недопоставки та недоплату за транзитним контрактом плюс відсотки, в той час як Газпром висунув зустрічні вимоги на 0,05 млрд дол., виходячи зі зниженої ціни на газ, яку цей самий трибунал встановив у травні та грудні 2017 року у арбітражному провадженні за контрактом купівлі-продажу газу. Тоді ж арбітри відхилили вимоги Газпрому на більш ніж 56 млрд дол. згідно з положенням «бери або плати», яке було визнане недійсним. Мінімальний річний обсяг газу, який Нафтогаз зобов’язаний купувати протягом 2018-2019 років, зменшено з 41,6 млрд куб. м до 4 млрд куб. м, що зекономить Нафтогазу 21,2 млрд дол.

Рішення арбітражу за контрактом купівлі-продажу також дозволяє Нафтогазу заплатити на 1,8 млрд дол. менше за газ, придбаний у 2014 та 2015 роках, порівняно зі старою контрактною ціною. За підрахунками Нафтогазу на основі поточних цін перегляд контрактної ціни дозволить також скоротити витрати на закупівлю газу в 2018 та 2019 роках на понад 0,5 млрд дол.

За оцінкою фінансового ефекту всіх первинних і зустрічних вимог сторін в обох справах, який становить 125 млрд дол., цей спір є найбільшим в історії комерційним арбітражем.

«Ці гроші слід спрямувати на збільшення видобутку газу в Україні та інвестувати в підвищення енергоефективності на рівні українських споживачів. Такі кроки підвищать безпеку постачання та забезпечать українців доступною енергією», — зазначив Коболєв.

«Це рішення відповідає нашим очікуванням. Воно означає, що Нафтогаз може успішно розвиватися далі на благо народу України», — пояснив головний комерційний директор групи Нафтогаз Юрій Вітренко.

Арбітражне рішення підтвердило юридичні зобов’язання Газпрому щодо поставок за транзитним контрактом, що зміцнить позиції Нафтогазу в майбутньому. Транзитний контракт було укладено на період з січня 2009 року до 2019 року включно. Погоджений контрактний обсяг транзиту складає значну частину потреб Європи в газі, тому цей контракт має велике значення для європейських покупців і споживачів. Нафтогаз розраховує, що транзит до Європи продовжуватиметься, як і раніше.

Трибунал не підтримав вимогу Нафтогазу щодо перегляду тарифу на транзит, оскільки заявка на перегляд, подана Нафтогазом у 2009 році, не відповідала процесуальним вимогам. Трибунал також не задовільнив вимогу Нафтогазу переглянути транзитний контракт відповідно до європейського та українського енергетичного й конкурентного законодавства, зауваживши, що впровадження регуляторної реформи на території України є справою української влади і не входить до компетенції Трибуналу в цій справі.

«Тепер треба переглянути транзитний контракт з урахуванням арбітражного рішення та вимог європейського й українського законодавства. Нафтогаз має намір найближчим часом запропонувати Газпрому розпочати переговори щодо цього питання. Нафтогаз очікує, що після арбітражного рішення реформа ринку газу в Україні прискориться», — підкреслив очільник Нафтогазу Андрій Коболєв.

«Нафтогаз докладе всіх зусиль, щоб добросовісно виконати рішення трибуналу. Україна є і буде надійним енергетичним партнером Європи», — додав він.

Невдовзі Нафтогаз надасть більш детальний аналіз арбітражного рішення та повідомить про подальші кроки.

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли я ознайомився з партіями марксистів, соціалістів, лібералів та демократів, то за спиною кожної з них я побачив хитрий писок жида”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.