Аратта - На головну

7 липня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 роках, командир одного з загонів бурів українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Ю.Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 році Ю.Будяк працює в уряді Української Народної Республіки. В 1943 році Юрій Будяк помирає в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали .... Уїнстон Черчілль....
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Солоний гопак

Народний Вісник Регіон: м.Київ 15558 переглядів

Опубліковано - 2.06.2006 21:24 | Всі новини | Версія для друку

Валерій Петущак з дружиною Наталею
Валерій Петущак з дружиною Наталею
Так називається книга українського мандрівника Валерія Петущака, який у 1994-1998 рр. на власній яхті “Лелітка” під українським прапором здійснив навколосвітню подорож і описав її в своїй книзі. А вчора, 1 червня, відбулася її презентація в Київському Будинку вчених.

З давніх давен море і мандри вабили людину. Це велике щастя, коли можеш робити те, до чого прагне твоя душа. Валерій Петущак, кандидат технічних наук, працював в інституті кібернетики ім. В.М. Глушкова, але серйозно захоплювався вітрильним спортом на крейсерських яхтах. У 1990 році у складі екіпажу яхти “Дніпро” він пройшов Тихий океан від Владивостока до Нової Зеландії. А в 1992 році розпочав плавати самостійно. Його екіпажем була лише одна людина – надійна і вірна дружина Наталя.

Валерій Петущак народився в 1939 році, але з його молоднечою завзятістю і ентузіазмом навряд чи зможуть конкурувати молоді люди. Книжка написана з безмежною щирістю і просякнута добрячою дозою гумору. Як казав його давній товариш по Київському клубу яхтсменів, книга написана так, ніби він це розповідає своїм друзям. Коли Валерій повернувся в Україну, він спочатку розповів про свою чотирирічну подорож своїм друзям-яхтсменам. І ця розповідь тривала без перерви 3 години – стільки було вражень.

Наталя Леонідівна, дружина автора книги “Солоний гопак”, каже, що в їхній подорожі немає нічого особливого: треба почитати літуратуру, добре підготуватися, взяти яхту і вперед! Але її також вела спрага до подорожей. Як зазначив один з присутніх на презентації, що вже читав цю книгу, “кохання і мандри переплелися в цій книжці”.

Наталя Леонідівна розповіла і про піратів Західного узбережжя Африки, від яких вони відбивалися, коли вийшли з Гібралтару, і про татуювання на шкірі мешканців Таїті. Дивно, але татуювання зображували меандровані ромби – такі самі, як ми бачимо на українських рушниках.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Народний Вісник»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.