Аратта - На головну

23 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Рада Європи проаналізує новий мовний закон України

Світ навколо нас 3737 переглядів

Опубліковано - 23.05.2019 18:37 | Всі новини | Версія для друку

Рада Європи проаналізує новий мовний закон України
Рада Європи проаналізує новий мовний закон України
Венеціанська комісія розгляне новий мовний закон України на відповідність до норм міжнародного права. Висновок експертів можуть оприлюднити наприкінці року.

До Європейської комісії за демократію через право, яку часто називають Венеціанською комісією, в середу, 22 травня, надійшов лист з проханням підготувати висновок щодо тексту закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Про це DW повідомили в прес-службі Ради Європи.

Лист у Венеціанську комісію направив голова моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) депутат від Великобританії, консерватор Роджер Гейл. Цей комітет відстежує дотримання країнами-членами РЄ їхніх зобов’язань у сфері демократії, верховенства права та захисту прав людини.

За інформацією DW з власних джерел у РЄ, висновок європейських експертів щодо мовного закону може бути схвалений під час жовтневої чи грудневої пленарної сесії Венеціанської комісії.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" 25 квітня, а колишній президент Петро Порошенко підписав його 15 травня. Закон закріплює за українською статус єдиної державної мови, яка є обов’язковою для органів державної влади та публічних сфер на всій території держави.

Окремо в законі наголошується, що його дія не поширюється на приватне спілкування та мову релігійних обрядів. При цьому за дужки закону винесені мовні права національних меншин. У тексті говориться, що ці питання регулюються законом про права нацменшин.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.