Аратта - На головну

21 травня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На острові Хортиця розкопали арійський храм віком понад 5 тисяч років

Колиска цивілізації Регіон: Запорізька область 35772 перегляди

Опубліковано - 23.11.2005 20:23 | Всі новини | Версія для друку

На острові Хортиця розкопали арійський храм віком понад 5 тисяч років
На острові Хортиця розкопали арійський храм віком понад 5 тисяч років
Ця культова споруда одна з найдавніших на території півдня країни. Їй, за приблизними підрахунками, п'ять тисяч років.

Це вже шістнадцята культова споруду на острові - повідомили 18.11.05 телеканали «1+1» та «Інтер».

Це місце на одному з найвищих хортицьких пагорбів обрали жерці епохи каменю та міді, аби звести святилище і відправляти у ньому поховальні обряди та вшановувати предків. Викладені з каміння кола розташовані в центрі групи з тридцяти шести курганів. Вони об'єднували ці пам'ятки у єдиний архітектурний комплекс. Однак знахідку поки що не вдається розшифрувати.

Дивовижною знахідкою зацікавилились і науковці з Інституту археології України. Дослідники переконані, що коло символізує сонце, на честь якого тут відбувалися магічні дійства із застосуванням вогню і жертвоприношеннями. Однак навряд чи вдасться відтворити обряди у первісному варіанті. Історики припускають, що вони поєднували тогочасні уявлення про Всесвіт, життя, смерть і життя після смерті. Знахідку пов'язують із так званою Середньостогівською культурою.

Максим Остапенко, заступник генерального директора національного заповідника "Хортиця":
"- Щонайменше сiм кам'яних кiлець, якi мають рiзну форму, рiзний розмiр i рiзну систему кладки. Найдавнiші з цих кам'яних кiлець, за попередньою iнформацiєю, датуються мiдно-кам'яним вiком, i їх давнина сягає бiльше 5 тисяч рокiв".

Нові знахідки можуть чимало розповісти про духовний світ пращурів. Історики сподіваються, що доля цих пам'яток буде щасливішою, ніж тих, що тут знаходили ще за часів будівництва Дніпрогесу – і не зберегли. За новими проектами це святилище стане одним з павільйонів музейно-туристичного комплексу, на який має перетвориться Хортиця.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Колиска цивілізації»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.