Аратта - На головну

11 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна ухвалила всі необхідні закони для амністії на Донбасі

Політика 5103 перегляди

Опубліковано - 18.10.2019 17:16 | Всі новини | Версія для друку

Україна ухвалила всі необхідні закони для амністії на Донбасі
Україна ухвалила всі необхідні закони для амністії на Донбасі
Під амністію в рамках мінських угод не потраплятимуть військові злочини та злочини проти людяності.

В Україні було ухвалено всі законодавчі акти щодо амністії у зв’язку з подіями на Донбасі, передбаченої Мінськими угодами. Про це у п’ятницю, 18 жовтня, повідомив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

Він нагадав, що, відповідно до закону про застосування амністії в Україні, повне або часткове звільнення від покарання за скоєний злочин може розглядатися тільки після обрання легітимних органів влади на окупованих територіях, тобто "після відновлення суверенітету України", передає агенція "Інтерфакс-Україна".

Бондар також зазначив, що рішення про застосування амністії ухвалює суд. "Під амністію не потрапляють злочини, відповідно до міжнародного законодавства, включаючи злочини проти людяності й військові злочини. Також не потрапляють під амністію особи, які вчинили злочин щодо малайзійського Boeing", - сказав Боднар. Літак рейсу MH17, який прямував з Амстердама до Куала-Лумпур, було збито в небі над Донбасом у липні в 2014 року, під час активних бойових дій між проросійськими сепаратистами та українськими військами. Нідерландське слідство вважає винними у збитті літака трьох громадян Росії та одного українця, які воювали на стороні проросійських бойовиків.

Водночас Василь Бондар наголосив, що питання майбутньої амністії у зв’язку з подіями на Донбасі, яка має бути застосована згідно з мінськими домовленостями, залишається дискусійним, "суспільно значимим і надзвичайно хвилюючим для суспільства".

Нагадаємо, що зараз в українському суспільстві точиться запекла дискусія щодо подальших кроків для врегулювання ситуації на Донбасі в рамках мінських домовленостей. Суперечливим є передусім застосування так званої "формули Штайнмаєра", яку 1 жовтня погодили учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з мирного врегулювання конфлікту. Суть формули полягає у тому, що Донбас має отримати особливий статус на час проведення там місцевих виборів, а на постійній основі - після того, як результати виборів визнає ОБСЄ.

Попри те, що українська влада запевняє, що імплементації закону про особливий статус Донбасу без виконання цих передумов не буде, в Києві та інших українських містах вже відбулася низка масових акцій протесту проти застосування цієї формули. Критики вважають, що Київ таким чином здає власні позиції у переговорному процесі.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Немає більш вірної ознаки поганого устрою міст, ніж велика кількість в них юристів і лікарів ”
Платон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.