Аратта - На головну

22 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ЄС затвердив список країн, з якими відкриє кордони з 1 липня

Світ навколо нас 3320 переглядів

Опубліковано - 30.06.2020 20:30 | Всі новини | Версія для друку

ЄС затвердив список країн, з якими відкриє кордони з 1 липня
ЄС затвердив список країн, з якими відкриє кордони з 1 липня
Держави Шенгенської зони готові відкрити свої кордони з 1 липня для 15 країн. Цей список рекомендувала Рада ЄС. Україна до нього не потрапила.

Україна не потрапила до списку країн, з якими Євросоюз відкриє свої зовнішні кордони з 1 липня. Рекомендацію Ради ЄС про зняття обмежень на подорожі разом зі списком країн у вівторок, 30 червня, затвердили держави ЄС шляхом голосування за письмовою процедурою. Про це повідомили у пресслужбі Ради ЄС.

Кордони Шенгену планують відкрити лише для 15 країн. Це: Алжир, Австралія, Канада, Грузія, Японія, Марокко, Чорногорія, Нова Зеландія, Руанда, Сербія, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай. У списку також є Китай, але за умови, що він дозволить в’їзд для резидентів ЄС. Список країн буде переглядатися кожні два тижні.

Критерії для відкриття кордонів

Рекомендація Ради ЄС містить кілька критеріїв для внесення тієї чи іншої країни до списку:

- кількість нових випадків інфікування коронавірусом за останні два тижні не повинна перевищувати середній для ЄС рівень;

- поширення коронавірусної хвороби COVID-19 за останні два тижні повинно бути стабільним або ж скорочуватися;

- загальна готовність країни до боротьби з пандемією COVID-19. Ідеться зокрема про тестування, заходи з запобігання поширенню коронавірусу, виявлення ланцюжків інфікування, а також наскільки повну та достовірну інформацію держава надає.

Також радиться брати до уваги взаємність, тобто чи дозволяють країни зі списку в’їзд резидентів ЄС. У разі погіршення епідеміологічної ситуації у країні, з якою кордони відкрили, подорожі з неї будуть знову швидко заборонені.

Кому дозволено в’їжджати до Євросоюзу

Нинішня заборона діє лише на необов’язкові подорожі до Шенгену. Це означає, що до країн ЄС і так можуть в’їхати їхні громадяни та люди з дозволом на проживання у них. Крім того, з країн, які не потрапили до списку, наприклад України, і надалі можна буде здійснювати обов’язкові подорожі. Такими вважають зокрема поїздки сезонних працівників, медичного персоналу, працівників транспорту. Теперішньою рекомендацію цей перелік пропонують розширити на поїздки для навчання та для висококваліфікованих працівників, якщо їхню роботу неможливо виконати віддалено або відкласти. На практиці вирішує, кого саме пускати, кожна держава самостійно.

Дія цієї рекомендації поширюється на 30 країн так званої "зони ЄС+". Ідеться про 26 держав ЄС (за винятком Ірландії) та чотири асоційовані з Шенгенською зоною країни: Швейцарію, Норвегію, Ісландію та Ліхтенштейн. Питання відкриття кордону - це повноваження національних держав, тому Рада ЄС ухвалила своє рішення у вигляді рекомендації. Утім, в Брюсселі наполягають, що знімати обмеження на подорожі країни зони ЄС+ мають координовано, бо інакше існує високий ризик нового запровадження контролю на внутрішніх кордонах Шенгену.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Мале знання віддаляє від Бога, велике - приводить до Нього знову ”
Ф. Бекон, англійський філософ

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.