Аратта - На головну

24 квітня 2024, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Сальдо зовнішньої торгівлі продукцією АПК цьогоріч знизилося на $1 мільярд

Економіка 1976 переглядів

Опубліковано - 10.11.2020 19:08 | Всі новини | Версія для друку

Сальдо зовнішньої торгівлі продукцією АПК цьогоріч знизилося на $1 мільярд
Сальдо зовнішньої торгівлі продукцією АПК цьогоріч знизилося на $1 мільярд
За січень-жовтень 2020 року експорт продукції АПК становив 17,6 млрд дол., що на 1,7% менше, ніж за аналогічний період торік.

Про це повідомила пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

При цьому імпорт аграрної продукції продовжує тренд до зростання. Так, за перші десять місяців 2020 року він сягнув майже 5,1 млрд дол., що на 14,4% більше, ніж за січень-жовтень минулого року.

«Зовнішньоторговельний баланс агропродовольчої продукції склав 12,5 млрд дол., що майже на 1 млрд дол. менше, ніж за аналогічний період минулого року. Таке зменшення торговельного балансу на 7%, порівняно з минулим роком, пояснюється відносно низькими цінами на зернові та олійні культури і продукти їх переробки в першій половині року, а також меншим врожаєм 2020 року», – пояснив аналітик УКАБ Іван Колодяжний.

Зазначається, що у товарній структурі експорту трійка лідерів залишається без змін. Найбільше зросли поставки: соняшникової олії – на 703,8 млн дол. (+21%), пшениці – на 173,4 млн дол. (+6%) та ячменю – на 161,7 млн дол. (+37%). Натомість скоротилися поставки: кукурудзи – на 482,2 млн дол. (-12%), соєвих бобів – на 415 млн дол. (-48%) та насіння ріпаку – на 337 млн дол. (-29%).

За інформацією УКАБ, Україна продовжує нарощувати імпорт: сирів – на 87,6 млн дол. (в 2,1 раза), тютюну – на 59,6 млн дол. (+40%). Водночас скорочується імпорт: насіння соняшнику – на 21,1 млн дол. (-11%), кукурудзи – на 17 млн дол. (-16%) та мороженої риби – на 10,9 млн дол. (-4%).

Як повідомлялося раніше, за результатами підписання Мінекономіки та учасниками ринку Додатка до зернового меморандуму про граничний обсяг експорту, у 2020/2021 маркетинговому році (МР) Україна експортує 17,5 млн тонн пшениці та 1 тис. тонн жита.

Станом на 26 жовтня Україна з початку 2020/2021 МР (1 липня) експортувала 15 млн тонн зернових та зернобобових культур, що майже на 3 млн тонн менше, ніж на аналогічну дату торік.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Тільки люди розумом убогі, особливо недоумки та ідіоти, позбавлені національних прикмет”
Арсен Річі

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.