Аратта - На головну

23 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Росія відмовиться від українських станцій ПРО?

Світ навколо нас 5491 перегляд

Опубліковано - 12.07.2007 10:48 | Всі новини | Версія для друку

Росія відмовиться від українських станцій ПРО?
Росія відмовиться від українських станцій ПРО?
Росія вирішила відмовитися від використання радіолокаційних станцій в Україні, утримання яких щорічно вимагає з бюджету $1,3 млн.

Уряд РФ вніс у Держдуму законопроект про денонсацію міжурядового договору з Україною про засоби СПРН і контролю космічного простору.

У пояснювальній записці говориться, що ресурс станцій вийшов у 2005 р., до того ж станції в Севастополі заважають працювати перешкоди від побутових і радіоустроїв, а в Мукачево часто відключають електроенергію.

Як вважають в уряді РФ, щоб безпека Росії не постраждала, військові будуть опиратися на РЛС в Іркутську, Мурманську, Печорі та споруджувані нові станції типу "Воронеж-ДМ" у Лехтусі та Армавірі.

За словами представника Космічних військ Росії, внесення в Думу даного законопроекту свідчить про упевненість військових у тому, що відмова від інформації з цих станцій не зашкодить обороноздатності.

Джерело видання в Міноборони нагадує, що українська сторона не раз порушувала питання про підвищення російських виплат, а в 2005 р. пропонувала американцям використовувати ці об'єкти.

У той же час, експерт київського Центру аналізу армії, конверсії і роззброювання Валентин Бадрак вважає, що відмова Росії від українських станцій призведе до їх закриття.

У свою чергу, експерт вашингтонського Інституту світової безпеки Іван Сафранчук каже, що в технічному плані проблем для обороноздатності Росії відмова від угоди не принесе, але українська влада може використовувати цей факт для тиску на Росію при перегляді угод про базування Чорноморського флоту в Криму.

На думку українського політолога Віктора Небоженко, найближчим часом статус Чорноморського флоту навряд чи буде переглянутий, але в майбутньому Україна може підняти це питання.

Від “Аратти”: як на нас, то здивування і обурення викликала сама сума, яку російський бюджет платить Україні за послугу її безпеці.

Що ж стосується питання чи можна замінити Мукачівську і Севастопольску станції ПРО в системі оборони Росії - то воно риторичне, адже окрім РЛС, на території України розташовані і ШПУ ракет цієї системи. Із огляду на ефективність відбиття ракетної атаки, чим далі від кордонів країни стоять системи спостереження й пускові установки - тим надійніша сама система, яка дозволяє створити декілька поясів захисту.

Російська система в Україні, збудована ще в СРСР, нараховує щонайменше 3 таких пояси.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

В цілому, люди працюють більш напружено й більш інноваційно, якщо їх не примушують. Зовсім інша картина там, де їм жорстко вказують, що робити”
Соічіро Хонда

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.