- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Представник президента у парламенті Юрій Ключковський пропонує Росії надати українській мові статус регіональної у Москві.
Так він прокоментував заяви міністерства закордонних справ РФ, де сказано, що "Росія розраховує, що всі регіони України, як і Харків, визнають російську регіональною мовою".
"У Москві проживає більше мільйона українців. За тими ж підставами варто оголосити українську мову регіональною в Москві", - передає слова Ключковського прес-служба блоку "Наша Україна".
"Але ж ми не втручаємось у внутрішні справи Росії. З барським ставленням до України з боку різних чиновничих органів Росії пора закінчувати", - заявив представник президента.
"Росія має навчитися, що Україна незалежна суверенна держава. Якщо вона не вміє шанувати Україну, то Україна не буде шанувати Росію", - додав він.
"Ми самі розберемося, де потрібна російська мова, де потрібна кримсько-татарська, де потрібна польська, болгарська, єврейська та інші мови. Але це ми зробимо самі, без допомоги чиновників з Москви", - підкреслив Ключковський.
У той же час прем'єр-міністр Юрій Єхануров зазначив, що "різні заяви суміжних держав – це їхня внутрішня справа", повідомляє УНІАН.
При цьому він додав, що його, наприклад, цілком влаштовує, що жителі Кубані розмовляють українською мовою.