Аратта - На головну

4 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Шахтарі - на найвищому державному рівні

Влада 4262 перегляди

Опубліковано - 29.08.2008 13:55 | Всі новини | Версія для друку

Шахтарі - на найвищому державному рівні
Шахтарі - на найвищому державному рівні
У Президента Віктора Ющенка і прем'єра Юлії Тимошенко сьогодні шахтарський день. Президент традиційно критикує демократичний уряд, а прем'єр - чекає від нардепів законодавчих рішень. Шахтарі - дивляться і далі працюють.

У 2009 році Президент України Віктор Ющенко очікує від уряду початку реальних реформ вугільної галузі. В інтерв'ю журналістам у м. Красноармійськ, що на Донеччині, Глава держави наголосив, що на сьогодні «проблемою номер один» у цій сфері є те, що темі її реформування не було приділено достатньо уваги з боку профільного міністерства, виконавчої влади, шахтних управлінь тощо.

«Українському урядові, Міністерству вугільної промисловості все треба зробити для того, щоб те, про що ми говорили роками, сьогодні перетворювалося в дію. Це те, що сьогодні потрібно шахтарю, вугільній галузі і державі», – сказав Президент, особливо наголосивши: необхідно докласти усіх зусиль, аби наступний рік також не був згаяним.

На думку Глави держави, ключове місце у реформуванні вугільного сектора мають посідати приватні інвестори. «Не треба боятися акціонування, не треба боятися, що поряд з державою з'являється друга відповідальна сторона, що при правильному мотивуванні принесе гроші, які держава ніколи не принесе у цю галузь, дасть людям зарплату, робочі місця, безпеку, а країні – ефективно працюючу економіку», – відзначив Президент.

Глава держави також виступив за спрощення порядку ліцензування видобутку вугілля малими та середніми підприємствами. «Я дам доручення уряду опрацювати і спростити діючий порядок ліцензування», – сказав В. Ющенко, відповідаючи на питання про способи боротьби з нелегальним видобутком вугілля, зокрема у Донецькій області.
Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко пропонує перший пленарний день сесії Верховної Ради України присвятити Дню шахтаря.

Про це вона заявила під час проведення урочистостей з нагоди пуску в експлуатацію повітряподаючого стволу №6 на Орендному підприємстві шахта ім. Газети „Ізвєстія” ДП „Донбасантрацит”.

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко звернулася до Партії Регіонів з проханням зробити шахтарям справжній подарунок до професійного свята та ухвалити Закон „Про престижність шахтарської праці” і прийняти зміни до Держбюджету на додаткове фінансування галузі.

Глава Уряду зауважила, що Законом „Про престижність шахтарської праці” передбачається, зокрема, підвищення на 30% мінімальної заробітної плати для розрахування заробітної платні по тарифній сітці.

За словами Юлії Тимошенко, також необхідно прийняти рішення, яким передбачається підвищення пенсій шахтарям до рівня держслужбовця – 80% від середньої заробітної плати.

Вона також додала, що на засіданні Верховної Ради необхідно прийняти низку рішень, щодо підтримки дітей сімей потомственних шахтарів, зокрема, мова йде про безкоштовне навчання та вступ до навчальних закладів без іспитів. „Це не закон, який складається з пустих фраз, це закон - який має дуже чіткі економічні параметри”, - наголосила прем’єр-міністр України.

Окрім того, Керівник Уряду закликала парламентарів у вівторок прийняти хоча б ті зміни до Держбюджету на 2008 рік, які стосуються вугільної промисловості. Як повідомила Юлія Тимошенко, у змінах передбачено 3,1 млрд. грн. на інвестування вугільної галузі та 485 млн. грн. на соціальну сферу. „Якщо дійсно святкувати День шахтаря, то не „валити” ці закони, а у вівторок прийняти і поставити підпис”, - наголосила Глава Уряду.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Влада»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Уряди, в яких висловлюються протилежні міркування, придатні, доки царює мир”
Наполеон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.