Аратта - На головну

4 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Київ завітав Дік Чейні

Політика 4424 перегляди

Опубліковано - 4.09.2008 18:44 | Всі новини | Версія для друку

У Київ завітав Дік Чейні
У Київ завітав Дік Чейні
Сьогодні, із Тбілісі у столицю України прибув віце-президент США Дік Чейні. Його місія пов'зана не тільки із спільною протидією російським агресорам, а й із кризовою ситуацією в Україні.

Наступного дня після того, як Білий дім оголосив про те, що виділяє мільярд доларів на відбудову Грузії, до Тбілісі прибув віце-президент Сполучених Штатів Дік Чейні. Він запевнив грузинський народ у підтримці Сполучених Штатів. Чейні – найвищий за рангом американський посадовець, який відвідує регіон після збройного конфлікту на Кавказі. У четвер ввечері віце-президент США прилетів з Тбілісі до Києва.

Під час візиту до Тбілісі Дік Чейні засудив вторгнення Росії в Грузію, яке назвав нелегітимною спробою змінити кордони. Через це він піддав сумніву надійність Росії як міжнародного партнера.

Разом з тим, американський політик запевнив, що грузини мають вірних друзів за океаном.

«Незалежність і суверенітет Грузії, звісно, дуже важливі... Всі грузини заслуговують на те, щоб жити як вільні чоловіки і жінки. Я вірю, що це їхня доля. Грузинський народ дуже мужній. А в Америці вони мають надійного і вірного друга», – заявив Дік Чейні в Тбілісі.

Мільярдна допомога, яку виділяє Вашингтон, має піти на відновлення інфраструктури Грузії, що була знищена російськими військами під час окупації частин цієї країни.

Наразі неясно, чи частина цих коштів піде на військові програми, зауважує військовий оглядач грузинської редакції Радіо Свобода Коба Ліклікадзе: «Все або на рівні спекуляцій, або на рівні бажання грузинського уряду, щоб це була швидка й ефективна військова допомога. Але відомо одне з джерел міністерства оборони у Тбілісі. Вони очікують групу американських інспекторів Вони проведуть аудит не лише того, яка допомога потрібна грузинській армії після російської агресії, а й те, яка взагалі оборона потрібна Грузії. Наскільки мені відомо, буде перегляд доктрини...

Енергетика – передовсім

Дік Чейні приїхав до Грузії з Азербайджану. Там у середу він говорив передовсім про енергетику. Головне питання, яке ставить Грузію та Азербайджан у список пріоритетів Вашингтона, – це нафтопровід Баку-Тбілісі-Джейхан. Цим трубопроводом енергоносії з Каспія через Туреччину, оминаючи Росію постачають на Захід.

Під час російсько-грузинської війни у серпні Росія скидала бомби біля цієї труби, демонструючи її вразливість. Багато оглядачів тоді попереджали, що Москва, а не Вашингтон визначає, чи працює цей стратегічний нафтогін.

З Тбілісі віце-президент США вирушає до Києва, де в п'ятницю заплановані його зустрічі з Президентом Віктором Ющенком і Прем'єром Юлією Тимошенко, що якраз тепер взялися публічно з'ясовувати політичні стосунки.

Попри те, що Адміністрація Буша-Чейні йде з політичної арени, візит віце-президента США до Києва є важливим.

«Чейні, перш за все, буде більше знати про кризову політичну ситуацію в Україні. По-друге, будуть серйозні переговори про безпеку України. Це для України дуже важливо з огляду на перспективи її євроатлантичної інтеграції», – сказав в інтерв’ю Радіо Свобода колишній посол України у Вашингтоні Юрій Щербак.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Люди, які ніколи не оглядалися на предків, не дбатимуть про нащадків”
Едмунд Берк

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.