Аратта - На головну

4 липня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Ватикані відкрилася виставка Трипільської культури

У світі науки 8687 переглядів

Опубліковано - 17.09.2008 17:17 | Всі новини | Версія для друку

У Ватикані відкрилася виставка Трипільської культури
У Ватикані відкрилася виставка Трипільської культури
У Ватикані, в Палаці «Канчелярія», відкрилася виставка «Великі цивілізації Старої Європи: Кукутень-Трипілля (VI-III тис. до Р.Х.)».

На урочистій церемонії відкриття були присутні високопосадовці з Ватикану, Італії, Румунії, Молдови та України. Вітальну телеграму надіслав Президент України Віктор Ющенко, який надав високого значення цій події.

Метою виставки є ознайомлення світової громадськості з прадавнім розвитком євразійської і в цілому світової цивілізації. На виставці представлено 450 експонатів, які зберігаються у національних та приватних колекціях трьох країн. Зокрема, експозиція виставки сформована Національним музеєм історії України, Національним історико-культурним Києво-Печерським заповідником, Музеєм національного культурного надбання «Платар», Дніпропетровським історичним музеєм ім. Д.І.Яворницького та 6 музеями з Румунії.

Виставка зроблена з використанням спеціального обладнання, яке дає змогу подивитися на реконструйовані археологами первісні міста.

Виступаючи на церемонії відкриття, міністр культури і туризму України Василь Вовкун підкреслив, що Трипільська культура є однією з найдавніших на теренах Європи, і чим більше дослідники вивчають цю давню культуру, тим більше захоплення викликає рівень її розвитку і її масштаби, своєрідність суспільного розвитку. В.Вовкун високо оцінив внесок Сергія Платонова – директора Музею національного культурного надбання “Платар” та його сина Миколи, а також голови ради директорів ІСД Сергія Тарути в організацію цієї виставки.

В інтерв’ю журналістам В.Вовкун розповів, що має намір ініціювати в Україні “круглий стіл”, який би дозволив напрацювати конкретні кроки на наступний рік щодо вивчення і популяризації в Україні Трипільської спадщини. На думку міністра, важливо створити наукову літературу, зняти науково-популярний фільм тощо. Також важливим напрямком буде організація подібних виставок у інших країнах. У найближчих планах – Канада і США, сказав міністр культури.

Один з ініціаторів виставки С.Тарута повідомив, що трохи менша виставка вже пройшла у Польщі. Наприкінці поточного року ця виставка буде експонуватися в Національному музеї Будапешта. Також існує домовленість про проведення цієї виставки у національному музеї Великої Британії, у французькому Луврі, планується трирічне турне музеями Америки.

Виставка у Ватикані триватиме з 16 вересня до 31 жовтня 2008 року.
Банер виставки
Банер виставки

Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращі закони народжуються зі звичаїв”
Жозеф Жубер

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.